NIJE BAŠ BILO BAJNO: / Kostelić odvozio prvu utrku sezone

Norveški skijaš Aksel Lund Svindal pobjednik je super-G utrci Svjetskog kupa u kanadskom Lake Louiseu, dok su hrvatski predstavnici Natko Zrnčić Dim i Ivica Kostelić završila kao 43. i 54.

29.11.2015.
21:59
AFP, FABRICE COFFRINI

Natko je za Svindalom zaostao 2.77 sekundi, što mu je bilo dovoljno za 43. poziciju, pa je bio tri mjesta bolje plasiran negoli na jučerašnjem spustu. Kostelić je u svojoj prvoj utrci sezone imao startni broj 62, a završio je kao 54. s 3.76 sekundi zaostatka za pobjednikom. Samo tri skijaša koja su završila utrku bila su sporija od našeg Ivice...

Svindal je u subotu slavio u spustu, a nedjelju je u Lake Louiseu proslavio svoju 27. pobjedu u Svjetskom kupu i pokazao da se potpuno opravio od puknuća Ahilove tetive. Drugo mjesto pripalo je Austrijancu Matthiasu Mayeru (+0.32), a treće Talijanu Peteru Fillu (+0.45). Svindal vodi u Svjetskom kupu s 207 bodova ispred Filla (140) i Mayera (112).