NE KORISTI SE VIDEO: / Čudesna Sanja srušila svjetski rekord!

Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović obranila je naslov europske prvakinje na 50 metara leđno iz Rijeke prošle godine te slavila i na EP u 25-metarskim bazenima u Istanbulu.

13.7.2010.
19:25

Sjajna Sanja Jovanović je u finalu isplivala novi svjetski rekord koji sada iznosi 25.70 sekundi što je za 12 stotinki brže od mjesec dana staroga rekorda Kineskinje Jing Zhao.

Koliko je Dubrovkinja bila raspoložena, najbolje pokazuje podatak da je u finalu plivala čak 53 stotinke brže od svog dosadašnjeg najboljeg rezultata kojega je postavila u finalu prošlogodišnjeg EP u Rijeci.

Srebrnu medalju osvojila je Bjeloruskinja Aleksandra Herasimenija sa 26.12, a brončanu Ruskinja Ksenija Moskvina sa 26.38.

Inače, hrvatska plivačica je u Istanbulu osvojila i srebro u disciplini 100 leđno, dok je medalju istog sjaja uzeo i Duje Draganja u finalu utrke na 50 metara slobodno.