NE IDE BEZ KALINIĆA: / Fiorentina doživjela debakl na Olimpicu, Džeko ponovno nabolji strijelac Serie A

Nogometaši Rome su uvjerljivo, s 4:0 na svom Olimpicu nadigrali Fiorentinu u 23. kolu Serie A i tako upisali klupski rekord, 14 pobjeda u nizu kod kuće.

7.2.2017.
22:38

Vodeći pogodak za Romu postigao je bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko u 39. minuti. Argentinski središnji branič Federico Fazio povećao je vodstvo domaćih preciznim udarcem glavom u 58. minuti. Belgijski reprezentativac Radja Nainggolan u 75. minuti je završio precizno izveden kontranapad za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je Džeko svojim drugim pogotkom.

FIORENTINA NA ROMU BEZ NAJJAČEG ADUTA: /

'Ozlijeđen je, ne želimo ništa riskirati'

Džeko je tako ponovno sam na vrhu ljestvice najboljih strijelaca sa 17 golova u prvenstvu ove sezone. Prošlog vikenda pretekao ga je Napolijev napadač Dries Mertens s ukupno 16 golova, ali mu je bh. reprezentativac uzvratio protiv Fiorentine.

Za goste je 90 minuta odigrao hrvatski reprezentativac Milan Badelj, dok je Hrvoje Milić ostao na klupi gostiju.

Juventus u srijedu protiv Crotonea

Spalettijeva momčad ponovno juri za vodećim Juventusom. Rimljani su na drugom mjestu preskočili Napoli i sad imaju 50 bodova, četiri manje od Torineza koji imaju utakmicu manje.

U srijedu će biti odigrane dvije zaostale utakmice iz 18. kola; Crotone je domaćin Juventusu (18 sati), a Bologna će ugostiti Milan (20.45 sati).