NAPOLI SE VRATIO NA VRH: / Preokretom stigli do uvjerljive pobjede i preskočili Juventus

Napoli sada ima 63 boda, jedan više od drugog Juventusa koji je u petak kao gost svladao Fiorentinu sa 2-0

10.2.2018.
23:19

Nogometaši Napolija vratili su se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući 4-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Lazija u derbiju 24. kola Serie A.

Poveli su gosti iz Rima na startu utakmice preko De Vrija (3) i tu prednost održavali do pred sam kraj prvog dijela, a onda su zaboravili na Callejona (43) koji je poravnao na 1-1.

U nastavku je utakmica riješena u samo dvije minute, prvo je Wallace (54-ag) nespretnom reakcijom pred svojim golom doveo domaće u vodstvo, a onda je udarac Marija Ruija na putu prema golu gostiju pogodio Zielinskog (56), promijenio smjer i postao neuhvatljiv za Strakoshu. Konačni rezultat postavio je Mertens (73).

Marko Rog igrao je za Napoli od 81. minute. Napoli sada ima 63 boda, jedan više od drugog Juventusa koji je u petak kao gost svladao Fiorentinu sa 2-0 (0-0), dok je treći Lazio ostao na 46 bodova, jedan manje ima četvrti Inter, a dva manje peta Roma koji će svoje susrete 24. kola igrati u nedjelju. Inter će ugostiti Bolognu, a Roma Benevento.