NAPOKON IH KRENULO: / Cedevita u posljednjoj sekundi osugurala prvu pobjedu u Europi

Košarkaši Cedevite u svom su trećem ovosezonskom nastupu u Eurokupu ostvarili prvu pobjedu svladavši u srijedu na gostovanju u Skoplju MZT s 89-85 (26-26, 14-20, 22-21, 27-18).

26.10.2016.
21:12

Domaća momčad je bila bolja u prvom poluvremenu utakmice, u kojem su uspjeli stvoriti i 12 koševa viška (42-30), ali je momčad Veljka Mršića u nastavku uspjela nadoknaditi zaostatak te u uzbudljivoj završnici osigurati pobjedu.

Odlučujuće koševe je postigao najbolji Cedevitin strijelac Amerikanac Pierre Jackson s crte za slobodna bacanja 1,5 sekundi prije kraja, nakon što je Filip Krušlin skokom u napadu omogućio Cedeviti da do gotovo do isteka vremena zadrži loptu pri vodstvu 87-85.

Jackson, kojem je ovo bila druga utakmica u Cedevitinom dresu, dvoboj je završio s 29 koševa, 7 asistencija i 6 skokova. Filip Krušlin je ubacio 14 poena, a Marko Arapović 13 za pobjedničku momčad. Kod domaćina najbolji je bio Daniel Clark s 23 koša i 8 skokova.

Na ljestvici se Cedevita s posljednjeg, petog mjesta probila na treće sa četiri boda, koliko ima i Gran Canaria, ali uz utakmicu manje.

Sljedeću utakmicu u Eurokupu košarkaši Cedevite igrat će 9. studenoga, kad će u Domu sportova ugostiti ruski Nižnji Novgorod.

EUROKUP, skupina A - 3. kolo MZT Skopje - Cedevita 85-89 Lietkabelis - Nižnji Novgorod 72-75 Ljestvica: 1. Lietkabelis 3 2 1 242-240 5 2. Gran Canaria 2 2 0 207-156 4 3. Cedevita 3 1 2 241-266 4 4. Nižnji Novgorod 2 1 1 155-178 3 5. MZT Skopje 2 0 2 174-179 1