LA LIGA

NAJBOLJI EL CLASICO POSLJEDNJIH GODINA: Modrić odigrao brutalno, Benzema zabio petom, Kroos iz slobodnjaka. Pregršt nevjerojatnih poteza

Real je ovom pobjedom za jedan bod preskočio Barcelonu na tablici i izjednačio se s 66 bodova s prvoplasiranim Atletico Madridom

U velikom derbiju 30. kola Primere Real je Madridu pobijedio Barcelonu u El Clasicu s 2-1.

Golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak za Barcelonu zabio je Oscar Mingueza.

Real je poveo već u 14 minuti spektakularnim golom Benzeme. Vasquez je ubacio s desne strane, a Benzema je iz blizine petom zabio za vodstvo. U 28. minuti Toni Kroos je povećao na 2-0 iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a pritom je imao i sreće jer se lopta od Desta u živom zidu i ušla u gol.

ProfimediaFoto: Profimedia

U 34. minuti Valverde je pogodio vratnicu, a katalonska momčad je bila sretna što je na odmor otišla sa samo dva gola zaostatka.

Barcelona se vratila u utakmicu u 60. minuti golom Oscara Mingueza koji je iskoristio ubačaj Jordija Albe. Barcelona se potom posve otvorila, a u 90. minuti Casemiro je dobio crveni karton.

Luka Modrić je odigrao cijeli derbi za Real.

Real je ovom pobjedom za jedan bod preskočio Barcelonu na tablici i izjednačio se s 66 bodova s prvoplasiranim Atletico Madridom. Momčad Diega Simeonea ima bolju gol razliku, a i utakmicu manje u nedjelju protiv Betisa.

UŽIVO, EL CLASICO, 21:00

REAL MADRID – BARCELONA 2:1

SASTAVI:

Barcelona: ter Stegen; Mingueza, Araujo, Lenglet; Dest, de Jong, Busquets, Pedri, Alba; Messi, Dembele.

Real Madrid:: Courtois; Vazquez, Militao, Nacho, Mendy; Valverde, Casemiro, Kroos; Modrić; Vinicius, Benzema.

Kraj utakmice.

90′ + 4′ – Što je sada Real preživio. Barcelona je pogodila gredu u posljednjem napadu! Kakva utakmica, ma najbolji El Clasico posljednih godina.

90′ + 3′ – Marcelo je imao jedan na jedan šansu, ali od nekud se stvorio Mingueza i spriječio je gol.

90′ + 1′ – Messi je pogodio okvir gola, ali vratar Reala hvata to. Igrat će se četiri minute. Možda malo premalo s obzirom na sve izmjene i nekoliko situacija gdje se izgubilo dosta vremena.

90′ – Crveni karton za Casemira, srušio je Oscara pred samim kaznenim prostorom. Potpuno zasluženo i sada nova prilika za Barcu, za Messija.

89′ – Bliži se kraj utakmice, sjajne utakmice, savršenog derbija. Igrači su doduše sve nervozniji, sada je Casemiro ušao u verbalnu raspravu s Moribom i to nakon što je skršio Messija.

84′ – Ohooooo. Čini se da je Mendy povukao za ruku Braithweita u kaznenom prostoru. Igrači Barcelone su podivljali i tražili penal, ali sudac nije dosudio penal. Teško je reći jesu li oštećeni jer Mendy je zaista povukao napadača Barcelone, ali dosta slabo i ovaj je teatralno pao, ali nije prevario suca.

81′ – Dembele ide van, Pedri isto, Trincao i Braithwaite su ušli.

79′ – Nešto sada ne valja s opremom suca, već je neko vrijeme izvan igre i popravlja tu svoju tehnologiju, a igračima je dobrodošao ovaj predah.

77′ – Stala je kiša malo, može se opet igrati dinamičnije i tako se i igra.

76′ – Moramo, ali zaista moramo istaknuti da Modrić igra fantastičnu utakmicu, gotovo svaka lopta koju pošalje suigračima pretvara se u opasnost po gol Barcelone.

74′ – Malo izmjena sada kod Reala, Benzema, Kroos i Vinicius idu van, ušli su Mariano, Isco i Marcelo. Kod Barce je izašao Araujo, a ušao je Moriba.

70′ – Messi gađa u živi zid. Izvukli su se.

68′ – Frka i panika s obje strane. Prvo je Real imao superšansu Kroos je mogao glavom neometano pucati i zabiti s nekih 10 metara, ali je promašio loptu glavom. A s druge strane Messi je iznudio prekršaj na rubu kaznenog prostora i sada prijeti izjednačenje.

66′ – Modrić je dao brutalnu loptu Viniciusu preko pola terena, Brazilac onda umjesto šuta bira dodavanje suigraču na peterac, a tamo izbija loptu igrač Barce.

63′ – Courtois je sada imao čudesnu intervenciju i spriječio je vjerojatni gol. Kakva utakmica, jedan od najboljih El Clasica posljednjih godina.

62′ – Real je sada mogao povisiti na 3:1, ali pogodili su stativu.

60′ – GOOOOOL! Mingueza! Sjajan gol, Griezmann je kroz noge propustio loptu, a onda je iz drugog plana naletio Mingueza i zabio s nekih pet metara i to cjevanicom.

57′ – Evo opet kontra Reala i to dvije za redom, u oba slučaja Benzema je bio blizu finiša, ali nije uspio.

55′ – Strašno kakva kiša pada, a evo sada je Griezmann opasno prijetio, ali bilo je zaleđe.

53′ – Otprilike sve isto kao i u prvom dijelu, Barcelona ima posjed i pokušava kombinirati, a Real strpljivo čeka kontru.

50′ – Prolom oblaka u Madridu, jedva da se išta vidi od kiše. Teren je sklizak, lopta ima znatno nezgodniji odskok.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela utakmice.

45′ + 1′ – I jaooo, Barcelona je zamalo dala gol i to izravno iz kornera.

45′ – Igrat će se još dvije minute.

43′ – Neće izgleda moći Vazquez, ući će Odriozola.

40 – Modrićva proigravanja mogli bismo danima gledati, sada je poslao savršenu loptu u for suigraču, ali ovaj je loše centrirao.

38′ – Počela je kiša u Madridu, a maločas je u jednom sudaru možda i teže stradao Vazquez. Dobio je gadan udarac u koljeno čini se.

35′ – Real prijeti sve više, moglo bi tu biti još golova.

34′ – Aaaaauuuuu! Kakva kontra Reala. U sekundi su se nacrtali pred vratima Barce. Modrić je probio passom cijelu liniju obrane i dao za Vinija, ovaj zatim daje na Valverdea, ali pogodio je on u stativu.

34′ – Dembele je sada imao šansu utakmice, s nekih 11 metara je imao priliku za šut, ali je promašio loptu.

28′ – GOOOOOOL! Kroooos! Pogodio je Kroos onaj slobodnjak, ali uz puno sreće jer se lopta odbila od igrača Barcelone.

26′ – Araujo je skršio Viniciusa pola metra od kaznenog prostora. Velika prilika za Real i Kroosa.

24′ – Benzema je izveo taj slobodni udarac i poslao je loptu tamo negdje izvan stadiona.

22′ – Žuti karton za Pedrija, namjerno je skršio Casemira u zoni šuta.

20′ – Modrić je sada navalio na vrata Barce, dva puta je probao šutirati s ruba kaznenog, oba puta pogodio je blok.

14′ – GOOOOOOOOOL! Benzema je zabio petom nakon prekrasne asistencije Vazqueza s desne strane na peterac. Benzema je s ruba peterca efektno petom pogodio pored vratara Barcelone. Svakako treba pohvaliti i Valverdea koji je uraganski projurio s centra prema golu i proigrao Vazqueza.

10′ – Prva dobra šansa za Barcu, Alba je centrirao po travi s ruba kaznenog, a na petercu je vratar Reala uspio preusmjeriti loptu s noge Dembelea.

5′ – Za sada samo ispipavanja snaga, nema opasnosti po golove, podjednako su (bez)opasni i jedni i drugi.

1′ – Počela je utakmica…

Te momčadi, uz to što su najveći rivali, nalaze se u napetoj borbi za titulu u ovosezonskoj La Ligi, Real je trenutno treća momčad na tablici, a Barca je na drugom mjestu s dva boda više.

MODRIĆU ĆE TEŠKO PASTI ZIDANEOV PLAN ZA EL CLASICO: Francuz donio odluku koja će mnoge iznenaditi?

ZIDANEU UOČI EL CLASICA POSTAVILI PITANJE O MESSIJU: Njegov odgovor oduševit će sve navijače Barcelone