NACIJA JE U ŠOKU: / Sportska legenda i idol mladih počinila samoubojstvo

BMX ikona i sportska legenda Dave Mirra (41) počinila je samoubojstvo u Greenvileu vatrenim oružjem, obznanila je policija Južne Karoline. Razlozi samoubojstva još nisu poznati.

5.2.2016.
8:43
Screenshot: You Tube

Mirra je jedan od najvećih i najslavnijih natjecatelja u povijesti ekstremnih sportova. Tijekom svoje velike karijere, Mirra je osvojio 24 medalje, 23 medalje došle su s BMX evenata a jedna je osvojena u rally utrkama. Od ukupno 24 osvojene medalje, 14 ih je zlato, a ukupni broj osvojenih medalja guraju Mirru na drugo mjesto vječne ljestvice najtrofejnijih natjecatelja u ekstremnim sportovima, a bio je i idol mladih, posebno u SAD-u.