MOŽE I BEZ CURRYJA: / U reprizi finala Zapada slavili prvaci

U reprizi finala prošlogodišnje Zapadne konfenecije, košarkaši Golden Statea pobijedili su u gostima Houston Rocketse 114:110 i bez svog najboljeg igrača Stepha Curryja.

1.1.2016.
9:48

Ovo je druga utakmica da NBA prvaci igraju bez Curryja. Na turneji u Teksasu, prvo su stradali kod Dallasa, da bi na Staru godinu nadigrali Houston.

Greenov peti 'triple-double'

Fenomenalnu večer imali su Klay Thompson koji je ubacio 38 poena te Draymond Green s petim "triple-doubleom" sezone. Green je zabio 10 poena, 11 skokova i čak 16 asistencija, što mu je najbolji dodavački učinak u karijeri.

Kod Houstona, najbolji je s 30 poena bio James Harden. Ovo je sedmi uzastopni poraz Houstona protiv Golden Statea u regularnom dijelu sezone.Prvaci su trenutačno na omjeru 30-2, dok je Houston na 16-18 i drži sedmu poziciju koja vodi u doigravanje.

Rudež ubacio tri poena

Minnesota se nije dobro provela na gostovanju kod Detroita, a trener Sam Mitchell dao je hrvatskom reprezentativcu Damjanu Rudežu gotovo deset minuta na parketu (9:19). Rudež je šutirao iz igre pet puta, pogodio jednu tricu. U njegovoj momčadi najbolji su bili "klinci", Karl Anthony-Towns zabio je 22, Andrew Wiggins 21 koš.

Kod domaćina, sjajan je ponovno bio Andre Drummond s 23 poena i čak 18 skokova, dok je Reggie Jackson zabio 19 i imao devet asistencija.

Milwaukee priredio iznenađenje

Iznenađenje večeri priredili su Milwaukee Bucksi koji su kao gosti svladali Indiana Pacerse sa 120:116. Gosti su mogli i lakše ostvariti pobjedu jer su pet minuta prije kraja poveli sa 109:93, ali domaći su se uspjeli primaknuti na 117:114 uz napad, no Monta Ellis je promašio tricu za izjednačenje 15 sekundi prije kraja, a do kraja dvoboja su Bucksi s linije slobodnih bacanja uspjeli sačuvati prednost. Khris Middleton (33) predvodio je Buckse, koji su i dalje na dnu skupine Central s omjerom 13-21, a Paul George (31) Pacerse, koji su drugim porazom zaredom pali na omjer 18-14.

Durant riješio pitanje pobjednika

Vodeći sastav skupine Northwest Oklahoma City Thunder teže od očekivanog je na svom terenu nadvisio ove sezone ispodprosječne Phoenix Sunse sa 110-106. U posljednje dvije minute ušlo se s rezultatom 102:102, a onda je KevinDurant s dva pogotka doveo Thunder u prednost od 106:102 koju je preciznim izvođenjem slobodnih bacanja u završnici zadržao Russell Westbrook.

Westbrook se sa 36 poena i 12 asistencija na kraju bio i najbolji strijelac Thundera, Durant je dodao 23 ubačaja, dok su se kod Sunsa istaknuli TJ Warren sa 29 koševa i 9 skokova, te PJ Tucker sa 22 pogotka.

Clippersi slavili peti put u gostima

Los Angeles Clippersi ostvarili su petu uzastopnu pobjedu u gostima svladavši New Orleans Pelicanse sa 95:89. JJ Redick (26) i DeAndre Jordan (11, 20 skokova) bili su najbolji kod Clippersa, a Ryan Anderson (17) i AnthonyDavis (14, 15 skokova) kod Pelicansa.

Utah Jazz je uvjerljivo na svom terenu svladao Portland Trail Blazerse sa 109:96 ponajprije zahvaljujući odličnom šutu za tricu, 15 pogođenih trica novi je rekord kluba. Dvoboj je praktički bio riješen u drugoj četvrtini koju je Utah dobila sa 32-14, a u trećoj četvrtini prednost domaćeg sastava narasla je i na 29 razlike. Trey Burke (27) i GordonHayward (23, 10 skokova) bili su najbolji kod Jazza, a CJ McCollum (32) kod Blazersa.

Rezultati

Detroit - Minnesota 115- 90

Damjan Rudež igrao je za Minnesotu 9:19 minuta i postigao 3 poena (šut za dva 0-2, trica 1-3) uz 1 skok

Indiana - Milwaukee 116- 120

Houston - Golden State 110-114

New Orleans - LA Clippers 89-95

Oklahoma City - Phoenix 110-106

Utah - Portland 109-96