METLIČIĆ DETEKTIRAO RAZLOGE PORAZA: / 'Šteta, imali smo priliku kao nikad, ne treba nikoga kriviti'

Hrvatski rukometaši niti u svom trećem finalu na europskim prvenstvima nisu uspjeli osvojiti zlato

26.1.2020.
18:18
RTL, Screenshot

U finalu europskog rukometnog prvenstva u Stockholmu hrvatska reprezentacija je izgubila od Španjolske sa 20-22 (11-20) upisavši treći poraz u finalima europskih prvenstava.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 20:22: /

Nismo uspjeli! Španjolci su obranili naslov prvaka Europe, propustili smo veliku priliku

U borbi vidno umornih ratnika, u kojoj se zadnjih 20 minuta više stajalo na terenu nego trčalo, Španjolci su ipak imali više snage i sreće, a na igri Hrvatske se itekako osjetilo umor nakon šokantnog polufinala s Norveškom.

Hrvatska je stigla vodstvo Španjolske od četiri gola razlike, u 54. minuti je i povela, ali više nije bilo snage za preokret i jedino zlato koje nedostaje.

"Šteta, imali smo priliku kao nikad. Jedna ružna i teška utakmica, vidio se veliki umor, bilo je previše grešaka s obje strane. Po meni je pobijedila manje lošija ekipa. Tužni smo, ali nismo razočarani. Ovo je veliku uspjeh. Očito nam ne leže europska prvenstva. Sreća je otišla na drugu stranu. Ne treba nikoga kriviti....", poručio je Petar Metličić.