MEDVJEDI NA POLA PUTA DO POLUFINALA: / Black Wingsi pali u Zabrebu, Zagrepčani im napunili mrežu do vrha

Plasman u polufinale izborit će momčad koja prva ostvari četiri pobjede.

11.3.2018.
20:23
Igor Soban/PIXSELL

Hokejaši Medveščaka poveli su sa 2-0 u pobjedama protiv Black Wingsa iz Linza u četvrtfinalu doigravanja EBEL lige zahvaljujući 6-2 (0-0, 3-2, 3-0) pobjedi u drugoj utakmici igranoj u nedjelju u Domu sportova te su napravili veliki korak ka prolasku u polufinale.

Medveščak je stigao do vodstva od 3-0 zahvaljujući golovima Tylera Morleya (26:54), Marka Poyhonena (27:52) i Antona Ranova (30:08) u razmaku od samo 3:14 minuta. No, ubrzo potom Garrett Noonan je napravio veliku glupost i zbog udaranja protivnika laktom dobio 2+2 minute kazne, a gosti iz Linza tu su situaciju iskoristili za dva gola s igračem više na ledu. Prvo je Kevina Carra svladao Sebastien Piche (32:40), a ubrzo potom i Fabio Hofer (33:37).

Domaći su ipak uspjeli zadržati minimalnu prednost do kraja druge trećine, a onda početkom trećeg dijela poveli sa 4-2 preko Sondrea Oldena (40:41). Nik Simšič (43:14) i Tyler Morley (46:02) svojim drugim golom postavili su konačnih 6-2.

Treći i četvrti susret igrat će se u Linzu u utorak i petak, a bude li potrebno peti i šesti dvoboj na rasporedu su u Zagrebu 19. i 20. ožujka. Eventualni odlučujući sedmi dvoboj igrao bi se u Linzu 23. ožujka.