KRAJ KVALIFIKACIJA

MAĐARSKA IZBORILA EURO NAKONE NEVJEROJATNOG PREOKRETA: Poznati svi putnici, skupine i raspored utakmica na Europskom prvenstvu

Mađarska, Slovačka, Škotska i Sjeverna Makedonija posljednji su putnici za Europsko prvenstvo iduće godine

Mađarska je drugi EP u nizu izborila nakon velike drame, okrenuvši rezultat protiv Islana u posljednjih pet minuta utakmice. Gosti su poveli u 11. minuti golom Gylfija Sigurdssona nakon velike pogreške domaće ‘jedinice’ Petera Gulacsija kojem je prošla kroz ruke nakon što je veznjak Evertona pucao iz slobodnog udarca,

Island je sve do same završnice držao vodstvao, a onda sve prosuo. U 88. minuti je izjednačio naturalizirani Francuz Loic Nego, da bi u drugoj minuti nadoknade veznjak Salzburga Dominik Szoboszlai sjajno pogodio za 2-1.

Skupina smrti

Mađarska će na EP-u igrati u “skupini smrti” zajedno s Njemačkom, Francuskom i Portugalom.

Slovačka je u Belfastu nakon produžetaka pobijedila Sjevernu Irsku sa 2-1 izborivši EP na kojem će igrati u skupini E sa Španjolskom, Poljskom i Švedskom.

Slovačka je povela u 17. minuti pogotkom Juraja Kucke koji je iskoristio pogrešku domaćeg veznjaka Georgea Savillea nakon što je ovaj glavom vraćao loptu svojem suigraču, no to je učinio vrlo loše. Kucka je “ukrao” loptu i jurnuo prema suparničkim vratima i zabio za 1-0.

Sjeverna Irska je uspjela izjednačiti u 88. minuti autogolom Milana Škriniara koji je ubačaj McNaira pospremio u vlastitu mrežu. U posljednjim trenucima susreta domaćin je mogao okrenti rezultat, no Lafferty je pogodio okvir gola.

Gosti su do nove prednosti došli u 110. minuti golom Michala Duriša koji je s ruba šestnaesterca pogodio donji desni kut vratara Baileyja Peacocka-Farrella.

Povijesni uspjeh Makedonije

Sjeverna Makedonija je u finalu play-offa skupine D u Tbilisiju pobijedila Gruziju sa 1-0 po prvi put u povijesti izborivši plasman na EURO.

Junak utakmice bio je 37-godišnji Goran Pandev koji je u 56. minuti postigao jedini pogodak na utakmici, svoj 36. gol u 114. nastupu u dresu nacionalne vrste.

O utakmici Srbije i Škotske više možete pročitati ovdje.

REZULTATI PLAY OFFA

SKUPINA A (Budimpešta)
Mađarska – Island 2-1 (Nego 88, Szoboszlai 90+2 / Sigurdsson 11)

SKUPINA B (Belfast)
Sjeverna Irska – Slovačka 1-2 prod (Škriniar 88-ag / Kucka 17, Duriš 110)

SKUPINA C(Beograd)
Srbija – Škotska 4-5 11-m (1-1, Jović 90 / Christie 52)

SKUPINA D (Tbilisi)
Gruzija – Sjeverna Makedonija 0-1 (Pandev 56)

EURO 2020 – poznate sve skupine

SKUPINA A: (Rim i Baku): Italija, Švicarska, Turska, Wales

Skupina B (Kopenhagen i Sankt Peterburg): Belgija, Rusija, Danska, Finska

Skupina C (Amsterdam i Bukurešt): Ukrajina, Nizozemska, Austrija, Sjeverna Makedonija

Skupina D (London i Glasgow): Engleska, HRVATSKA, Češka, Škotska

Skupina E (Bilbao i Dublin): Španjolska, Poljska, Švedska, Slovačka

Skupina F (München i Budimpešta): Njemačka, Francuska, Portugal, Mađarska

Raspored svih utakmica

SKUPINA A: (Italija, Švicarska, Turska, Wales)
1. kolo – 11. lipnja (Rim)
21:00 Turska – Italija
1. kolo – 12. lipnja (Baku)
15:00 Wales – Švicarska

2. kolo – 16. lipnja:
18:00 Turska – Wales (Baku)
21:00 Italija – Švicarska (Rim)

3. kolo – 20. lipnja:
18:00 Švicarska – Turska (Baku)
18:00 Italija – Wales (Rim)

SKUPINA B (Belgija, Rusija, Danska, Finska)
1. kolo – 12. lipnja:
18:00 Danska – Finska (Kopenhagen)
21:00 Belgija – Rusija (St Petersburg)

2. kolo – 16. lipnja:
15:00 Finska – Rusija (St Petersburg)
2. kolo – 17. lipnja:
18:00 Danska – Belgija (Kopenhagen)

3. kolo – 21. lipnja:
21:00 Rusija – Danska (Kopenhagen)
21:00 Finska – Belgija (St Petersburg)

SKUPINA C (Ukrajina, Nizozemska, Austrija, Sjeverna Makedonija)
1. kolo – 13. lipnja:
18:00 Austrija – S.Makedonija (Bukurešt)
21:00 Nizozemska – Ukrajina (Amsterdam)

2. kolo – 17. lipnja:
15:00 Ukrajina – S.Makedonija (Bukurešt)
21:00 Nizozemska – Austrija (Amsterdam)

3. kolo – 21. lipnja:
18:00 S.Makedonija – Nizozemska (Amsterdam)
18:00 Ukrajina – Austria (Bukurešt)

SKUPINA D (Engleska, HRVATSKA, Češka, Škotska)
1. kolo – 13. lipnja:
15:00 Engleska – HRVATSKA (London)
1. kolo – 14. lipnja:
15:00  Škotska – Češka (Glasgow)

2. kolo – 18. lipnja:
18:00 HRVATSKA – Češka (Glasgow)
21:00 Engleska – Škotska (London)

3. kolo – 22. lipnja:
21:00 HRVATSKA – Škotska (Glasgow)
21:00 Češka – Engleska (London)

SKUPINA E (Španjolska, Poljska, Švedska, Slovačka)
1. kolo – 14. lipnja:
18:00 Poljska – Slovačka (Dublin)
21:00 Španjolska – Švedska (Bilbao)

2. kolo – 18. lipnja
15:00 Švedska – Slovačka (Dublin)
2. kolo – 19. lipnja:
21:00 Španjolska – Poljska (Bilbao)

3. kolo – 23. lipnja:
18:00 Slovačka – Španjolska (Bilbao)
18:00 Švedska – Poljska (Dublin)

SKUPINA F (Njemačka, Francuska, Portugal, Mađarska)
1. kolo – 15. lipnja:
18:00 Mađarska – Portugal (Budimpešta)
21:00 Francuska – Njemačka (Munchen)

2. kolo – 19. lipnja:
15:00 Mađarska – Francuska (Budimpešta)
18:00 Portugal – Njemačka (Munchen)

3. kolo – 23. lipnja:
21:00 Portugal – Francuska (Budimpešta)
21:00 Njemačka – Mađarska (Munchen)

OSMINA FINALA
26. lipnja (Amsterdam), 18:00 A2 – B2
26. lipnja (London), 21:00 A1 – C2
27. lipnja (Budimpešta), 18:00 C1 – 3 D/E/F
27. lipnja (Bilbao), 21:00 B1 – 3 A/D/E/F
28. lipnja (Kopenhagen), 18:00 D2 – E2
28. lipnja (Bukurešt), 21:00 F1 – 3 A/B/C
29. lipnja (Dublin), 18:00 D1 – F2
29. lipnja (Glasgow), 21:00 E1 – 3 A/B/C/D

ČETVRTFINALE
2. srpnja (St Peterburg), 18:00 (F1 – 3 A/B/C) – (D2 – E2)
2. srpnja – (Munchen), 21:00 (B1 – 3 A/D/E/F) – (A1 – C2)
3. srpnja (Baku), 18:00 (C1 – 3 D/E/F) – (A2 – B2)
3. srpnja (Rim), 21:00 (E1 – 3 A/B/C/D) – (D1 – F2)

POLUFINALE
6. srpnja (London), 21:00
7. srpnja (London), 21:00

FINALE
11. srpnja (London), 21:00

(Hina) xdl ydl

 

Povratak na Net.hr