LUDI DERBI U ŠPANJOLSKOJ: / Palo pet golova, Atletico odgodio Barceloni proslavu naslova

Španjolski veznjak ostavio je Messija i Ronalda iza sebe

24.4.2019.
21:29
AFP, GABRIEL BOUYS

Nogometaši Atletico Madrida slavili 3-2 protiv Valencije u derbiju 34. kola španjolskog prvenstva. Na taj način nisu dopustili da Barcelona njihovim eventualnim porazom u ovom susretu matematički osigura naslov prvaka.

Ova utakmica s pravom je opravdala epitet derbije te je ponudila je pregršt uzbuđenja. Alvaro Morata zabio je prvi na stadionu Wanda Metrpolitano. Igrala se deveta minuta kada je pogodio nakon ubačaja Junafrana. Gameirio se u 36. minuti pobrinuo da Valencia na poluvrijeme ne ode s rezultatskim zaostatkom.

Golčina Corree

U nastavku je Atletico opet prvi zabio kada je Griezmann bio precizan u 49. minuti. U 77. pak Dani Parejo realizirao je kazneni udarac. To mu je bio 16. go s bijele točke od sezone 2015-2016 te je po tom pitanju za pogodak bolji od Messija i Ronalda.

Angel Correa pobrinuo se ipak da domaći stignu do sva tri boda. Četiri minute poslije pogotka Pareja s bijele toče stavio je točku na 'i' krasnim udarcem s preko 20 metara.