LUDA UTAKMICA NA SP-U KOŠARCI: / Talijani nadoknadili -26 i u produžetku slavili protiv Portorika

U ludoj završnici Portorikanci su imali napad za pobjedu

8.9.2019.
14:06

Košarkaši Rusije i Italije ubilježili su pobjede u susretima zadnjeg kola drugoga kruga Svjetskoga prvenstva košarkaša u Kini, ali im one nisu donijele prolazak u četvrtfinale. Italija je u dramatičnoj utakmici nakon produžetka bila bolja od Portorika s 94-89. dok je Rusija slavila protiv Venezuele s 69-60.

Portoriko i Italija odigrali su ludu utakmicu u kojoj su Portorikanci u samo deset minuta treće i četvrte četvrtine prokockali čak 26 koševa prednosti, a Talijani ih dostigli i čak poveli s pet razlike. U ludoj završnici Portorikanci su imali napad za pobjedu, izgubili su loptu, a Talijani nisu uspjeli zabiti pa se s 83-83 otišlo u produžetak.

U dodatnom vremenu Talijani su bili spretniji i na kraju došli do pobjede koja je uoči zadnje četvrtine izgledala kao nemoguća misija. MarcoBellineli (27) i Danilo Gallinari (22) predvodili su Talijane, a RenaldoBalkman (14) Portorikance.

Voroncevič najbolji kod Rusa

U ovoj skupini kasnije igraju Srbija i Španjolska. Srbija i Španjolska imaju 4-0, Italija 3-2, a Portoriko 2-3.

Rusi su pobijedili Venzuelance zahvaljujući Andreju Voronceviču (17, 9 skokova) i Nikiti Kurbanovu (12, 8 skokova), dok je kod Južnoamerikanaca najbolji bio Michael Carrera (19).

Kasnije u meču za pobjednika ove skupine igraju Poljska i Argentina.

Poljska i Argentina imaju omjer 4-0, Rusija 3-2, a Venezuela 2-3.