LUDA UTAKMICA: / Engleska u sudačkoj nadoknadi primila dva gola i ostala bez pobjede nad Španjolskom

Luda utakmica odigrala se na Wembleyu.

15.11.2016.
23:12

U prijateljskom susretu Engleska je ugostila Španjolsku. U obračunu europskih velesila domaćini prokockali čistu pojedu u šestoj minuti sudačke nadoknade. Adam Lallana doveo je Engleze u vodstvo u devetoj minuti. Na 2:0 povidio je Jamie Vardy(48). To mu je bio prvi gol nakon 15 utakmica odigranih za klub i reprezentaciju.

Iako se činilo da će Gordi Albion doći do pobjede uslijedio je šok. Prvo je Aspas u 89. minuti prekrasnim golom smanjio na 2:1, da bi Isco izjednačio u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Buffonov rekord

U drugom europskom superderbiju Italija je kod kuće odigrala s Njemačkom bez golova. U Milanu su obje momčadi propustile nekoliko lijepih prilika za pogodak, a ova će utakmica ostati upisana i po tome što je talijanski vratar Gianluigi Buffon izjednačio europski rekord po broju nastupa za reprezentaciju. Ovo mu je bio 167. koliko ima i španjolski vratar Iker Casillas. Svjetski rekorder je Egipćanin Ahmed Hassan sa 184 nastupa.

Francuska je s istim rezultatom završila svoj susret s Obalom Bjelokosti.

REZULTATI PRIJATELJSKIH UTAKMICA: Sjeverna Irska - HRVATSKA 0-3 (Mandžukić 9, Čop 35, Kramarić 67) Rusija - Rumunjska 1-0 (Ozdojev 90+3) Malta - Island 0-2 (Traustason 47, Ingason 76) Mađarska - Švedska 0-2 (Sam Larsson 30, Kiese Thelin 67) Ukrajina - Srbija 2-0 (Šahov 38, Jarmolenko 87) Češka - Danska 1-1 (Barak 8 / Jorgensen 38) Austrija - Slovačka 0-0 Italija - Njemačka 0-0 Engleska - Španjolska 2-2 (Lallana 9-11m, Vardy 48 / Aspas 89, Isco 90+6) Francuska - Obala Bjelokosti 0-0