LIVERPOOL U POLUFINALU LIGE PRVAKA: / Redsi promarširali Portom i izborili obračun s moćnom Barcelonom

Golovima Manea, Salaha, Firmina i Van Dijka lanjski finalist osigurao je plasman među četiri najbolja

17.4.2019.
22:52

Liverpool je u kišnom Porto došao do polufinala golovima Sadia Mane (28), Mohameda Salaha (65), Roberta Firmina (77) i Virgila van Dijka (84), dok je za Porto zabio Eder Militao (69).

Liverpool poveo u 28. minuti golom Manea iz uklizavanja na asistenciju Salaha, a pogodak Senegalca je priznat tek nakon provjere VAR-om. U nervoznoj utakmici punoj žestine, grubosti i pogrešaka potvrdu prolaza Engleza osigurao je Salah u 65. minuti kada je izbio sam ispred vratara Casilasa i lako zabio.

Nevjerojatan promašaj

Porto je zabio u 68. minuti, a strijelac je nakon kornera bio Eder Militao, koji je nadskočio engleske stopere. Mane je u 73. minuti prošao i Casillasa i kada se očekivalo da pogodi prazna vrata, okliznuo se i promašio, no četiri minute kasnije Redsi ipak vode s 3-1.

Na ubačaj Robertsona glavom je pogodio Firmino, treći napadački as Liverpoola koji je zabio na ovoj utakmici. U 84. minuti u strijelce se upisao i stoper van Dijk. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola.

U polufinalu će igrati Barcelona - Livepool i Tottenham - Ajax.