JUNIORSKA LIGA PRVAKA, DINAMO - ATALANTA 1:0: / Velika pobjeda Modrih, sjajni juniori osvojili velika tri boda

U prvom kolu juniorske Lige prvaka juniori Dinama igrali su protiv svojih vršanjaka iz Atalante.

18.9.2019.
16:14
Screenshot/YouTube

Mlada momčad Dinama otvorila je nastup u skupini C juniorske Lige prvaka pobjedom 1-0 protiv Atalante u susretu igranom na Hitrec-Kacianu.

Mladi Modri odigrali su izvrsnu utakmicu u kojoj su odigrali konkretnije od gostiju iz Bergama, a pobjednički pogodak djeloi je Bernarda Karrice iz 49. minute.

Isti protivnici kao i seniorima

Juniori Dinama će ove sezone igrati u "Champions League Path" dijelu ždrijeba, a protivnici će im biti, kao i seniorskom sastavu, Manchester City, Atalanta i Šahtar.

Pobjednik skupine izborit će plasman u osminu finala, dok drugoplasirana momčad ide u play-off rundu gdje će se za ulazak u osminu finala boriti s jednom od momčadi koja igra u Domestic Champions Path dijelu ždrijeba.

Utakmice Lige prvaka mladih igraju se istog dana kada i Liga prvaka, samo u ranijem terminu.

Greda spasila Dinamo

U prvom poluvremenu nije bilo golova, no oba sastava su mogla do vodstva. Najbolju priliku u prvom dijelu imali su gosti u 27. minuti, no Renato Josipović je sjajno obranio udarac Roberta Piccolija. Dinamo je uzvratio u završnici prvog dijela, no Bartol Franjić je slabo pucao.

[LIGA PRVAKA] TRIJUMF NAD TALIJANIMA: Ovako je izgledala velika pobjeda Dinamovih juniora nad Atalantom

Dinamo je poveo u 49. minuti golom Bernarda Karrica na asistenciju Leona Šipoša. Gosti su bilo korak do izjednačenja u 72. minuti, no Emmanuel Gyabuaa je uzdrmao okvir gola.

Posljednjih deset minuta Dinamo je igrao s igračem manje nakon što je isključen kapetan Bartol Franjić. Još jednu veliku priliku Talijani su imali u 86. minuti, no Josipović je odlično reagirao na udarac Davidea Ghislandija. U 88. zaprijetio je i Diallo Traore, no 'modra' jedinica je bila sjajna.

City pobijedio Šahtar

U drugom susretu iz skupine C mlada momčad Manchester Cityja je na gostovanju pobijedila Šahtar sa 3-1. Golove za Engleze zabili su Adrian Bernabe Garcia (18), Eduard Kozik (27-ag) i Nabil Touaizi (79), dok je pogodak za ukrajinski sastav zabio Artem Bondarenko (33).

U drugom kolu Dinamo će 1. listopada gostovati kod Manchester Cityja, dok će u Bergamu snage odmjeriti Atalanta i Šahtar.

Mlada momčad Dinama je prošle sezone dogurala do četvrtfinala Lige prvaka izgubivši od Chelsea nakon izvođenja jedanaesteraca. Londonski sastav je kasnije u finalu izgubio od Porta.

Juniorske liga prvaka, 1. kolo Dinamo - Atalanta 1:0 Amuli 49'

GNK Dinamo Zagreb U19 - Atalanta U19 Rezultati uživo

Rezultati by SofaScore

90' Gotova je utakmica. Dinamo je sjavio 1:0 i pobjednički ušao u Ligu prvaka.

81' CRVENI KARTON Modri su sada u problemima, drugi žuti karton dobio je kapetan Bartol Franjić i domaćini će posljednjih desetak minuta odigrati s desetoricom.

70' Atalanta je sada bila blizu, gosti su pogodili gredu. Pucao je Cambiaghi.

60' Nakon što su postzigli gol, dinamovci nisu stali. I dalje imaju inicijativu, ali nema pogotka.

49' GOL Dinamo vodi! Bernard Karrica je sjajno pogodio. Prvo se izvrsno riješio protivničkog braniča, a zatim izvrsno poentirao.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka, a prvo ime kod Modrih bio je vratar Renato josipović koji je u 27. minuti obranio opasan udarac Traorea.

43' Velika prilika Dinama, pucao je Franjić iz slobodnog udarca, ali golman gostiju brani.

10' Atalanta ima veliku inicijativu, a Dinamo se uspješno brani.