BROZOVIĆ ASISTIRAO U VELIKOJ POBJEDI: / Messi postavio dva rekorda, Rakitiću mrvice, Napoli slavio u ludoj utakmici, Redsi razbili Genk

Odigrano je treće kolo Lige prvaka, a u srijedu je najviše pažnje privukao okršaj Intera i Borussije iz Dortmunda

23.10.2019.
20:59

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka Inter je na stadionu San Siro pobijedio Borussiju Dortmund sa 2-0, dok je u drugom susretu iz skupine F Barcelona u Pragu pobijedila Slaviju sa 2-1.

U 'ljepotici večeri' Napolij na gostovanju pobijedio RB Salzburg sa 3-2, a susretu su obilježili Dries Mertens i Erling Braut Haaland postigavši po dva gola. Mertens je time postao drugi najbolji strijelac u povijesti Napolija, dok je mladi Norvežanin ušao u povijest Lige prvaka kao prvi igrač koji je u prva tri kola zabio čak šest golova.

Briljirao Interov golman

Europski prvak Liverpool rutinski je odradio gostovanje u Belgiji pobijedivši Genk sa 4-1, dok je Benfica upisala prvu pobjedu.

Inter je posve zasluženo slavio protiv njemačkog sastava. Domaćin je poveo u 22. minuti golom Lautara Martineza nakon odlične asistencije Stefana De Vrija. U posljednjim trenucima prvog dijela gosti su imali lijepu priliku, no Samir Handanović je sjajno zaustavio udarac Jadona Sancha.

Inter je mogao zaključiti utakmicu u 82. minuti, no Martinez nije realizirao jedanaesterac, njegov udarac sjajno je zaustavio Roman Burki. Ipak, u 89. minuti Inter je priveo priču kraju golom Antonia Candreve na asistenciju Marcela Brozovića koji je odigrao cijeli susret.

Rakitiću šest minuta

U drugom susretu Barcelona je slavila u Pragu protiv Slavije sa 2-1, a Ivan Rakitić je dobio priliku od 84. minute.

Katalonci su poveli već u trećoj minuti golom Lionela Messija, no Česi su se vratili u 50. minuti lijepim pogotkom Jana Borila. Radost domaćina nije dugo trajala i Luis Suarez je u 57. minuti doveo goste u novo vodstvo.

Na ljestvici vodi Barcelona sa sedam bodova, Borussia Dortmund i Inter imaju po četiri boda, a Slavija jedan.

Europski prvak rutinski

Europski prvak Liverpool je u dvoboju 3. kola E skupine na gostovanju pobijedio Genk sa 4-1.

"Redsi" su stigli do prednosti već u drugoj minuti preko Alexa Oxladea-Chamberlaina, a isti je igrač u 58. minuti sjajnim udarcem sa 20-tak metara zabio za 2-0. Do kraja susreta golove su zabili Mane (78) i Salah (87), dok je Odey u 88. minuti ublažio poraz domaćina. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za goste.

Mertens za povijest

U drugom susretu Napoli je na gostovanju pobijedio RB Salzburg sa 3-2.

Gosti su poveli u 17. minuti nakon lijepe akcije koju je pogotkom zaokružio Dries Mertens, kojem je to bio 115. gol u dresu Napolija čime se izjednačio s legendarnim Diegom Maradonom. Na vrhu klupske ljestvice strijelaca je Marek Hamšik sa 121 golom.

Izjednačio je Erling Braut Haaland iz jedanaesterca u 41. minuti postigavši već peti gol ove sezone u LP. Mertens je u 65. minuti svojim drugim golom na utakmici doveo goste u novo vodstvo, a sebe gurnuo na drugo mjesto ljestvice klupskih strijelaca sa 116. golova preskočivši tako Maradonu.

Haaland briljirao

Salzburg se još jednom vratio u 74. minuti drugim golom mladog Norvežanina koji je postao prvi nogometaš u povijesti Lige prvaka koji je u prva tri nastupa zabio čak šest golova. No, samo minutu kasnije Insigne je zabio za 3-2.

Na ljestvici vodi Napoli sa sedam bodova, Liverpool ima šest, Salzburg 3, a Genk jedan bod.

U susretu trećeg kola G skupine RB Leipzig je pobijedio Zenit sa 2-1, premda su gosti vodili na poluvremenu.

Lijepi golovi u Njemačkoj

Rusi su poveli u 25. minuti lijepim udarcem Jaroslava Rakitskog sa 20 metara, no Leipzig je u nastavku susreta bio bolji i zasluženo je stigao do nova tri boda. Domaćin je izjednačio u 49. minuti preko Konrada Laimera na asistenciju Marcela Sabitzera koji je deset minuta kasnije fantastičnim golom okrenuo rezultat. Do kraja susreta Leipzig je bio bliži trećem golu, nego Rusi izjednačenju.

U drugom susretu iz ove skupine Benfica je porazila Lyon sa 2-1 upisavši prvu pobjedu.

Portugalci su poveli u 4. minuti golom Rafe Silve, izjednačio je Memphis Depay u 70. minuti, no domaćin je četiri minute prije kraja susreta stigao do prve pobjede golom Pizzija.

RB Leipzig je ovom pobjedom barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici sa šest bodova. Lyon i Zenit imaju po četiri boda, a Benfica tri.

Chelseaju tri boda u Amsterdamu

U prvom susretu skupine Chelsea je u Amsterdamu pobijedio Ajax sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Michy Batshuayi u 86. minuti. Bila je to skromna predstava s vrlo malo pravih prilika. Ajax je bio bliži pobjedi, no tri boda odlaze u London.

Domaćin je u 37. minuti uspio zabiti pogodak, no sudac Hategan je nakon 'asistencije 'VAR-a dosudio zaleđe u kojem je milimetarski bio Promes. Korak do vodstva Ajax je bio i u 59. minuti no Alvarez je nakon ubačaja iz kornera pogodio vratnicu.

Odluka je pala u 86. minuti kada je Batshuayi jednu povratnu loptu zakucao pod gredu. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za 'Bluese'.

Bradariću puna minutaža

U drugom susretu Lille i Valencija su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 64. minuti golom Denisa Čeriševa, a izjednačio je Ikone u petoj minuti nadoknade.

Domagoj Bradarić odigrao je cijelu utakmicu za francuski sastav.

Londonski sastav je ovom pobjedom dostigao Ajax i sada oba sastava imaju po šest bodova. Valencia ima četiri, a Lille jedan bod.

Lille - Valencia 1:1

90' Gotova je utakmica, Inter je pobijedio Borussiju 2:0.

89' Genk je smanjio na 1:4 protiv Liverpoola.

88' GOL Inter je poveo 2:0 i potvrdio pobjedu Nerazzura. Zabio je Candreva, a asistirao mu je hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović.

86' Liverpool je napunio mrežu Genka. Za 4:0 zabio je Salah.

86' Benfica je povela 2:1.

82' Martinez promašuje jedanaesterac. Obranio mu je golman Borussije Burki.

80' Jedanaesterac za Inter, Esposito je srušen u kaznenom prostoru.

77' Liverpool je postigao treći gol, zabio je Mane.

76' Ali Napoli odmah vraća vodstvo. Zabio je Insigne.

75' Salzburg ponovno izjednačuje i još jednom preko Halanda. Sasvim je jasno da je pred tim momkom velika karijera.

75' Velika gužva pred golom Intera, Borussija je bil blizu.

71' Lyon je izjednačio protiv Benfice.

65' Napoli se vratio u vodstvo protiv Salzburga, ponovno je zabio Mertens.

64' Inter se sada posvetio obrani i Borussia ima inicijativu. Handanović je sada u ključnoj ulozi kod domaćina.

63' Valencia je povela protiv Lillea.

57' Liverpool je ovisio na 2:0> Opet je zabio Chamberlain.

57' Barcelona se vratila u prednost. Zabio je Suarez.

47' Iznenađenje u Pragu, Slavija je izjednačila protiv Barcelone. Pogodio je Jan Boril.

47' Prvi pokušaj Intera u nastavku. Pucao je Candreva, ali nije precizan.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' Najopasnija akcija Dortmunda. Nakon brze akcije pucao je Sancho, ali Handanović izvrsno brani.

42' Brozović igra vrlo dobro, više se bavi obrambenim zadacima i uspio je zasada neutralizirati opasnog Borussijinog Jansona Sancha.

40' Salzburg je izjednačio protiv Napoija, zabio je 19-godišnji Erling Braut Håland, poznatiji kao 'norveško čudo od djeteta', koji je ove sezone imporesionirao cijeli nogometni svijet.

22' GOL Inter vodi, zabio je Martinez koji se sjajno snašao nakon asistencije De Vrija i sigurno poentirao s 12 metara.

17' Poveo je i Napoli protiv Salzburga. Zabio je Mertens na asistenciju Callejona.

11' Inter je bolje ušao u utakmicu, a najviše se izdvaja Martinez s kojim se Nijemci zasada najviše muče.

6' Vodi i Benfica protiv Lyona. Gol je postigao Rafa Silva.

4' Barcelona i Liverpool su ekspresno poveli. Za englesku ekipu na gostovanju kod Genka zabio je Alex Oxlade-Chamberlain, a za Barcelonu u Pragu tko drugi nego Lionel Messi koji se tim golom upisao u povijest. Postao je prvi koji je zabio u Ligi prvaka u 15 uzastopnih sezona u Ligi prvaka.

1' Počele su utakmice.

19:39 - Dejan Lovren i Marcelo Brozović igrat će od prve minuta za Liverpool i Inter, dok je Rakitić na klupi Barcelona.