LAVLJE SRCE: / Ćorić donio Hrvatskoj odlučujuću pobjedu nad Belgijom, sad na Amerikance!

Borna Ćorić donio je Hrvatskoj ukupnu pobjedu u dvoboju Davis cupa s Belgijom.

6.3.2016.
20:09
AFP, KOEN SUYK

Ovom pobjedom Hrvatska je ostvarila prolaz u četvrtfinale gdje nas 15. srpnja čeka teniska reprezentacija SAD.

Ćorić preuzeo odgovornost nakon Čilićevog poraza

Nakon poraza Marina Čilića u prvom nedjeljnom dvoboju, mladi Ćorić je prihvatio odgovornost i ulogu favorita protiv Belgijanca, koji je 75 mjesta lošiji od njega na ATP listi. Odlučio je vrlo nervozni i dugotrajni prvi set kojeg je Ćorić dobio u "tie-breaku", a time "slomio" Coppejansovu sigurnost i motivaciju, pa je Borna s lakoćom dobio preostala dva seta.

Borna je imao više živaca u prvom setu punom pogrešaka, kojeg je odlučio "tie-break" nakon što su oba tenisača držali svoje servise. Ćorić je u 13. igri poveo s 4-1, Coppejans izjednačio na 4-4, da bi Borna ostao miran kada je dobio novu priliku za kod 5-5. U drugom setu je Borna pokazao kvalitetu, dvaput je oduzimao servis Belgijancu za 2-1 i 4-1 i lako došao do vodstva od 2-0.

I u trećem setu Ćorić radi rani "break" kod 1-1, koji potvrđuje još jednim za vodstvo od 5-2 za konačnu pobjedu Hrvatske i plasman među osam najboljih.

Ranije je u dvoboju prvih "reketa" Belgijanac David Goffin svladao Marina Čilića s 6-4, 6-4, 3-6, 7-5.

Liege: Belgija - HRVATSKA 2-3

Kimmer Coppejans - Marin Čilić 5-7, 3-6, 5-7 David Goffin - Borna Čorić 6-3, 6-2, 2-6, 3-6, 6-3 Ruben Bemelmans/David Goffin - Ivan Dodig/Franko Škugor 6-7 (5), 3-6, 1-6 David Goffin - Marin Čilić 6-4, 6-4, 3-6, 7-5 Kimmer Coppejans - Borna Ćorić 6-7 (5), 2-6, 2-6