KRENULO JE FINALE DOIGRAVANJA NHL-A: / Boston Bruinsi napravili prvi korak prema Stanley Cupu

Jednu pobjedu imaju, trebaju im još tri

28.5.2019.
8:17
Profimedia, TEMP Rex Features

Hokejaši Bostona svladali su pred svojim navijačima St. Louis sa 4-2 (0-1, 2-1, 2-0) i poveli sa 1-0 u finalnoj seriji doigravanja za Stanley Cup za čije osvajanje su Bruinsima potrebne još tri pobjede.

Gosti su vodili sa 2-0 golovima Braydena Schenna (8) i Vladimira Tarasenka (21), ali su se Bruinsi nakon mlake prve trećine i dva primljena pogotka razgoropadili te do kraja dvoboja uspjeli postići četiri gola.

Na oduševljenje navijača Bostona u TD Gardenu Connor Clifton je u 23. minuti smanjio zaostatak domaće momčadi, da bi u 33. minuti Charlie McAvoy iskoristio igrača više za izjednačenje.

Sean Kuraly je 46. minuti pogodio za vodstvo Bostona, a pobjedu domaće momčadi potvrdio je Brad Marchand u 59. minuti, kad su gostujuća vrata bila nebranjena.

Bruinsi su imali gotovo dvostruko više udaraca (38-20) od Bluesa, što im se na kraju isplatilo.

Boston je napravio prvi korak ka sedmom osvajanju Stanley Cupa koji su posljednji put imali u svom vlasništvu 2011. godine. St. Louis je triput bio u finalu (1968. - 1970.), ali Blues još uvijek čekaju na svoj prvi trofej.

Druga utakmica finalne serije bit će ponovno odigrana u Bostonu u noći sa srijede na četvrtak po srednjoeuropskom vremenu (2 sata).