KOSTELIĆEV POSLJEDNJI PLES: / Zauzeo 38. mjesto i odskijao u povijest SP-a, Hirscher svjetski prvak u slalomu

Ivica Kostelić danas se u St. Moritzu oprostio od Svjetskog prvenstva, na mjestu gdje je prije 14 godina postao svjetski prvak u slalomu.

19.2.2017.
14:22
AFP, FABRICE COFFRINI

Austrijanac Marcel Hirscher obranio je naslov svjetskog prvaka u slalomu nakon što je u nedjelju slavio na Svjetskom prvenstvu u Sankt Moritzu. Hirscher, koji je u četvrtak osvojio zlato u veleslalomu, pobijedio je s vremenom 1:34.75, ispred svog sunarodnjaka Manuela Fellera (+0,68) i Nijemca Felixa Neureuthera (0,93).

Rodešu najbolji plasman

Od hrvatskih predstavnika 37-godišnji Ivica Kostelić, kojem je ovo zadnja utrka na SP-u, bio je 38. sa zaostatkom od 7,95 sekunde. Istok Rodeš je ostvario najbolji plasman, on je utrku završio kao 30. sa zaostatkom od 4,88 sekunde, dok je Matej Vidović zauzeo 35. mjesto (+5,41). Kostelić je današnji nastup osigurao u kvalifikacijama u kojima je jučer bio 15. Prvu je vožnju završio kao 46.

Marcel Hirscher

Hirscher je tako obranio zlato sa SP 2013. godine iz Schladminga, a na ovom prvenstvu to mu je treća medalja, druga zlatna nakon veleslaloma, dok je u kombinaciji bio srebrni. Neureurtheru je ovo treća medalja sa svjetskih prvenstava, 2013. je bio srebrni u slalomu, a 2015. također brončani.

No, priča dana za hrvatske ljubitelje skijanja je posljednji Ivičin nastup na SP-u. Ivica je u najavi prve slalomske vožnje, koju je morao izboriti kroz kvalifikacije, kazao:

"Što se promijenilo? Ništa posebno, osim što sada ima manje nervoze. No to ne znači da ću se samo tako spustiti, naravno da ću skijati najbolje što mogu i dati sve od sebe".

'Ne mogu presjeći i reći: Ovo je kraj'

Još jednom je odbio reći je li mu ovo posljednja utrka u karijeri:

"Preduboko je skijanje u meni da bih mogao samo tako presjeći i reći, da ovo je kraj", izjavio je Kostelić za Eurosport uoči današnjeg nastupa.

O utrci u kojoje je zaostao 3,5 sekunde za vodećim Hirscherom, Ivica je za HRT kazao:

"Mislim da nije tako loše, s obzirom na to da sam dolje vozio slabo. Na ovom SP-u nisam zbog rezultata, htio sam doći ovdje još jednom. Ovo je za mene bilo zadnje Svjetsko prvenstvo".

Tri i pol sekunde zaostatka za Hirscherom

Legendarni Kostelić je sa startnim brojem 54 bio 46. sa 3,50 sekundi zaostatka za vodećim Marcelom Hirscherom.

Od hrvatskih predstavnika najbolji je bio Matej Vidović, koji je sa startnim brojem 31 bio 40. s 2.83 sekundi zaostatka, odmah do njega na 41. mjestu je Istok Rodeš (+2.85).

Rezultati slaloma za skijaše na SP u Sankt Moritzu: 1. Marcel Hirscher (Aut) 1:34.75 2. Manuel Feller (Aut) 1:35.43 3. Felix Neureuther (Njem) 1:35.68 4. Henrik Kristoffersen (Nor) 1:35.79 5. Alexander Khoroshilov (Rus) 1:35.80 6. Andre Myhrer (Šve) 1:35.85 7. Marco Schwarz (Aut) 1:35.86 8. Michael Matt (Aut) 1:35.99 9. Stefano Gross (Ita) 1:36.15 10. Stefan Hadalin (Slo) 1:36.16 ... 30. ISTOK RODEŠ (HRV) 1:39.6335. MATEJ VIDOVIĆ (HRV) 1:40.1638. IVICA KOSTELIĆ (HRV) 1:42.70