ZVEZDA PROTUTNJALA ZADROM: / Beogradski sastav uvjerljivo porazio Zadrane

Vrlo uvjerljiv poraz upisala je košarkaška momčad Zadra od Crvene zvezde u utakmici 3. kola regionalne ABA lige.

6.10.2016.
20:44

Protiv jačeg suparnika Zadar je dobro odigrao tek drugu polovicu prve četvrtine u kojoj je zahvaljujući preciznim šutovima za tricu uspio nadoknaditi 11 koševa minuta (12-23) i na odmor otići s neodlučenim rezultatom (23-23).

Početkom druge četvrtine Zadar je košem i dodatnim slobodnim bacanjem Marinkovića nakratko i poveo sa 26-25, no potom su gosti zaigrali angažiranije u obrani, koncentriranije u napadu i razlika u kvaliteti se pokazala na rezultatu. Do poluvremena je bilo 14 razlike za beogradski sastav (35-49), a u trećoj četvrtini razlika je narasla i do 30 (44-74).

Ostatak utakmice protekao je u revijalnom tonu, no prednost Crvene zvezde na kraju je narasla i na 37. Lovro Mazalin sa 18 i Ivan Marinković je sa 17 koševa bili su najefikasniji kod Zadra, a Marko Simonović sa 15 poena kod Crvene zvezde.