ZUBAC ZALUDIO STAPLES CENTAR: / Hrvatski rookie briljirao protiv Bucksa u utakmici na rubu tučnjave

Iza hrvatskih košarkaša u NBA ligi još je jedna odlična večer, a posebno se istaknuo Ivica Zubac koji je u porazu LA Lakersa od Milwaukeea 103-107 zabio 18 koševa uz osam skokova.

18.3.2017.
9:21
Screenshot

Nastupili su i Bojan Bogdanović, Dario Šarić, te Mario Hezonja.

Bogdanović je u pobjedi Washingtona protiv Chicaga 112-107 za 25 minuta upisao 12 koševa, uz šut 5-12 i dodao tri skoka, Šarić je u pobjedi Philadelphije protiv Dallasa 116-74 za 26 minuta zabio 10 koševa, šut 3-9, slobodna bacanja 4-4, te dodao sedam skokova, pet asistencija i jednu blokadu. Nastupio je i Mario Hezonja koji je u gostujućoj pobjedi Orlanda protiv Phoenixa 109-103 za 16 minuta ubacio tri koša, te dodao dva skoka i asistenciju.

Dvoboj Lakersa i Bucksa koji je igran u Staples Centru pred 18,997 gledatelja, obilježio je incident koncem treće četvrtine nakon kojeg su isključena trojica igrača - D'Angello Russell i Nick Young kod Lakersa, te Greg Monroe kod gostiju. Sve je počelo nakon što je Malcolm Brogdon oštrim prekršajem zaustavio Younga. Nastava je gužva u kojoj je bilo naguravanja i udaranja, a sve je rezultiralo s tri isključenja.

Što se tiče same utakmice Milwaukee je kontrolirao dvoboj cijelo vrijeme i nije dozvolio nikakvu dramu. Bila je to osma pobjeda Bucksa u posljednjih devet susreta i na dobrom su putu da osiguraju doigravanje. Trenutačno su sedmi na Istoku.

Zubac je na parketu proveo 30 minuta postigavši 18 koševa uz šut 9-15, a dodao je i osam skokova i jednu asistenciju.

Više od njega u redovima Lakersa, kojima je to bi 12. poraz u zadnjih 13 utakmica, zabio je samo Jordan Clarkson koji je ubacio 21 koš uz pet skokova. Goste su predvodili Chris Middleton sa 30 koševa, te Giannis Antetokounpo sa 26 koševa i osam skokova.

Washington je u zanimljivom susretu pobijedio Chicago 112-107 i dalje drži treću poziciju na Istoku s dvije pobjede manje od Bostona na drugom mjestu. Wizardsi su na poluvremenu imali čak 19 koševa viška (59-40), no Bullsi su u nastavku susreta polako smanjivali zaostatak i 40 sekundi prije kraja stigli su na koš minusa (107-108). Marcin Gortat je zabio za 110-107, a gosti su imali napad za produžetak, no najbolji igrač u gostujućim redovima Jimmy Butler je pet sekundi prije kraja promašio tricu za produžetak.

Bogdanović je u pobjedi Washingtona igrao 25 minuta postigavši 12 koševa, uz šut 5-12 i pritom dodao tri skoka. Domaćine je do pobjede vukao sjajni John Wall sa 14 koševa i čak 20 asistencija. Bradley Beal je zabio 24, a Jason Smith 17 koševa.

Kod gostiju Butler se zaustavio na 28 koševa, dok je Robin Lopez dodao 25 koševa i 12 skokova.

Philadelphija je ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv Dallasa 116-74. Ključne su bile druga i treća četvrtina koje su Sixersi dobili sa 33 koša razlike (66-33). Na koncu je bilo +42 što je bila najuvjerljivija pobjeda Sixersa ove sezone i najteži poraz Dallasa.

"Ne znam što bi rekao. Ovo je bila naša očajna večer. Uvjerljivo najgora ove sezone. Momčad je bila bez energije, a nije bilo niti zalaganja," kazao je trener Mavsa Rick Carlisle.

U domaćim redovima sedam igrača je imalo dvoznamenkasti broj koševa, a među njima je bio i naš Dario Šarić sa 10 koševa uz sedam skokova, pet asistencija i jednu blokadu. Najviše su zabili Justin Anderson (19) i Robert Covington (18). Kod Dallasa najefikasniji su bili Dwight Powell sa 14, J.J. Barea sa 11 koševa, te Dirk Nowitzki sa 10 koševa.

U dvoboju momčadi sa konferencijskih začelja, Orlando je na gostovanju pobijedio Phoenix 109-103 prekinuvši niz od četiri poraza. Magic su do slavlja predvodili Evan Fournier sa 25 koševa, te Nikola Vučević sa 18 koševa i 17 skokova. Mario Hezonja je za 16 minuta ubilježio tri koša, dva skoka i asistenciju, dok Damjan Rudež nije nastupio za goste. U redovima Phoenixa najefikasniji su bili T.J. Warren sa 26 koševa i Tyler Ulis sa 19 koševa.

NBA liga, rezultati:

Philadelphia 76ers -Dallas Mavericks 116:74 (Dario Šarić za 26 minuta ostvario 10 koševa, šut 3-9, slobodna bacanja 4-4, te 7 skokova, 5 asistencija i 1 blokadu za Sixerse) Brooklyn Nets - Boston Celtics 95:98 Detroit Piston -Toronto Raptors 75:87 Washington Wizards - Chicago Bulls 112:107 (Bojan Bogdanović za 25 minuta upisao 12 koševa, šut 5-12, i 3 skoka za Washington) New Orleana Pelicans - Houston Rockets 128:112 LA Lakers - Milwaukee Bucks 103:107 (Ivica Zubac za 29 minuta upisao 18 koševa, šut 9-15, 8 skokova i 1 asistenciju za Lakerse) Miami Heat - Minnesota Timberwolves 123:105 Phoenix Suns - Orlando Magic 103:109 (Mario Hezonja za 16 minuta ubilježio 3 koša, 2 skoka i 1 asistenciju, a Damjan Rudež nije igrao za Orlando)