ZADRANI PALI U BEOGRADU: / Šest minuta prije kraja vodili, a onda se dogodio raspad sustava

Košarkaši Zadra u susretu su 5. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod FMP-a u Beogradu sa 76-91 (12-18, 31-23, 20-17, 13-33).

23.10.2017.
20:40
Dino Stanin/PIXSELL

Zadrani su najvećim tijekom susreta bili ravnopravan suparnik, no u posljednjih šest minuta do izražaja je došao umor kod nositelja igre koji su praktički čitavo vrijeme bili na parketu.

Jedna pobjeda u pet kola

Posljednje vodstvo Zadar je imao šest i pol minuta prije kraja kada je bilo 67-66 za hrvatskog predstavnika. Uslijedilo je razdoblje bezidejne igre u napadu, Zadrani su se odlučivali ili na šut za tricu ili su gubili lopte iz kojih su domaćini postizali lagane koševe. Usto, igrači FMP-a su dohvatili i nekoliko skokova u napadu i na kraju stigli do prilično uvjerljive pobjede.

Novi član Zadra Joshua Bostic je s 21 košem bio najefikasniji kod Zadra, Luka Božić je dodao 18, dok su Filip Čović s 15 i Boriša Simanić s 14 ubačaja predvodili FMP.

Nakon pet kola Zadar ima jednu pobjedu i četiri poraza, a FMP tri pobjede i dva poraza.