ZA BRZI ZABORAV: / Užasna noć za Bogdanovića i Šarića, brutalni učinci najvećih zvijezda

Jedanaest utakmica odigrano je u noći na srijedu u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, a zaposleni su bili i klubovi u kojima nastupaju hrvatski košarkaši.

21.12.2016.
8:50

Statistički najbolji među njima svakako je Bojan Bogdanović čiji su Brooklyn Netsi produljili negativan niz koji sada iznosi tri vezana poraza i osam u posljednjih deset utakmica. Nakon što su izgubili od Toronto Raptorsa, a bilo je 116-104 za domaćina, trenutačan omjer pobjeda i poraza iznosi im slabih 7-20, što znači da su slabiji od njih u Istočnoj konferenciji, i to za poraz više, tek Philadelphia 76ersi za koje nastupa Dario Šarić. On i sugirači poraženi su od New Orleans Pelicansa 93-108 u susretu u kojem su u drugoj četvrtini primili čak 42 poena.

Veliki povratak Orlanda

Obojica spomenutih hrvatskih igrača, nositelji igre hrvatske košarkaške reprezentacije, u potpunosti su napadački podbacila. Bogdanović je bio starter za Brooklyn, no odigrao je tek nešto manje od 19 minuta pri čemu se ispromašivao gađajući iz igre 1-6 (za tricu 1-4, bacanja 2-2) za ukupno pet poena. S druge strane Kyle Lowry s 23 koša i osam asistencija bio je najbolji u redovima pobjedničke momčadi.

Slično neučinkovit za 76erse bio je Šarić koji je za šesnaestak minuta ostao bez ubačaja iz igre (trica 0-2, bacanja 2-2) te je svoju ulogu igrača s klupe okončao s učinkom od dva poena i po tri skoka i asistencije u susretu kojim je dominirao Anthony Davis s 31 poenom i 16 uhvaćenih lopti.

Orlando Magic je stigao do trinaeste pobjede u 30. utakmici sezone i to nakon dva produžetka susreta protiv Miami Heata. Završilo je 136-130 za Magic koji je nadoknadio -5 u posljednjoj minuti osnovnog dijela utakmice i -4 u zadnjih 40 sekundi prvog produžetka.

Za pobjedu Orlanda s klupe je povukao Nikola Vučević (26 poena, 12 skokova, dvije blokade), a na njoj ostala obojica Hrvata. Niti Damjan Rudež niti Mario Hezonja nisu ulazili u igru protiv Heata za kojeg su 32 poena ubacili Hassan Whiteside (uz 15 skokova i pet blokada) i Tyler Johnson (najviše ikad u Heatu u konkurenciji rezervnih igrača).

Ivica Zubac je ostvario jedan skok za 2:31 minutu nastupa u porazu LA Lakersa od Charlotte Hornetsa za koje je Kemba Walker upisao 28 koševa, osam skokova i deset asistencija.

Raspoloženi nositelji

Do pobjede su stigli i prvaci Cleveland Cavaliersi (produžetak, LeBron James 34 poena, sedam skokova, 12 asistencija) i finalisti Golden State Warrirosi (Stephen Curry 25 koševa), a uspješni su bili i San Antonio Spursi (Kawhi Leonard 21 poen) koji su prekinuli pobjedničku seriju Houston Rocketsa (James Harden 31 koš, deset skokova, sedam asistencija) dugu deset utakmica, odnosno LA Clippersi (Chris Paul 16 poena, osam skokova, 15 asistencija). Učinci večeri pripadaju Sacramentovom DeMarcusu Cousinsu (55 koševa, 15 skokova) i Bostonovom Isaiahu Thomasu (44).