ZA ANTOLOGIJU: / Sinoć je odigrana nevjerojatna utakmica u NBA ligi

Nevjerojatnoj utakmici mogli su svjedočiti okupljeni u United centru u Chicagu u kojem su domaći Bullsi upisali poraz od Detroit Pistonsa u utakmici s čak četiri produžetka.

19.12.2015.
9:24
AFP, JONATHAN DANIEL

Chicagu je ovo bila druga utakmica u povijesti u kojoj su igrali utakmicu sa četiri produžetka i prvi poraz u takvima. Slavili su u ožujku protiv Portlanda 1984., no ovaj puta nisu mogli slomiti nalete raspoložene Detroitove momčadi.

Petorica preko 30

Čak petorica igrača ubacila su na ovoj utakmici 30 ili više poena. Kod Detroita su to bili nezaustavljivi centar Drummond (33, 21 skok) i Jackson (31, 13 asistencija), dok je za Chicago Butler odigrao najbolju napadačku utakmicu u karijeri (43, osam skokova). Rose (34, osam asistencija) i Gasol (30, 15 skokova, po pet asistencija i blokada) zaokružuju nevjerojatni napadački učinak pojedinaca ove utakmice.

Dodajmo da ova utakmica s 291 postignutim košem, ipak, nije niti blizu rekorda NBA lige. Takvu su u prosincu 1983. odigrali Detroit i Denver a završilo je 186:184 za Pistonse nakon tri produžetka.

Warriorsima 'uzvrat' protiv Bucksa

Milwaukee Bucksi i dalje su jedina momčad lige koja je svladala Golden State Warriorse ove sezone nanijevši im prvi poraz u 25. utakmici sezone. U noći na subotu imali su sjajnu priliku ponoviti uspjeh, no posljednja četvrtina utakmice prošla je u dominaciji domaćina koji je na kraju slavio 121;112. Nadoknadivši petnaest poena manjka kroz utakmici Warriorsi su do prve prednosti (izuzev uvodne četvrtine) na utakmici stigli pri rezultatu 110-108 samo dvije minute prije kraja susreta. Thompson je ubacio 27, Curry dodao 26 uz deset skokova i devet asistencija, a Green 21 uz devet uhvaćenih lopti i osam asistencija. S 24 ubačena koša Carter-Williams bio je najučinkovitiji kod Bucksa.

Mario Hezonja i Damjan Rudež odlukama svojih trenera nisu sudjelovali u pobjedama Orlanda i Minnesote, dok je zapaženu minutažu i slab napadački učinak ostvario Bojan Bogdanović u porazu Brooklyn Netsa kod Indiana Pacersa. Odigrao je više od pola sata i ubacio pet poena (šut 2-7).