VRUĆI BOJAN: / Još jedna briljantna utakmica hrvatske zvijezde

Dva dana nakon što je ubacio 44 koša protiv Philadelphije, što mu je rekord otkad je došao u NBA ligu, hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović ponovno je bio na iznimno visokoj razini.

18.3.2016.
8:58
AFP, DON EMMERT

Netsi su poraženi na gostovanju kod Chicago Bullsa sa 102-118 u utakmici koja je imala neobičan tijek. Bullsi su, naime, u drugoj četvrtini imali 24 koša prednosti, da bi se gosti, ponajprije na krilima Bogdanovića, približili na samo minus četiri na početku posljednje četvrtine. No, potom je uslijedila nova serija Chicaga za uvjerljivu pobjedu.

Tri poena manje od Williamsa

Bogdanović je zaključio dvoboj s 26 koševa, tri skoka i pet asistencija. Iz igre je imao šut 10-17, uključujući 2-5 za trice. Njegovih 70 poena u zadnje dvije utakmice je najviše što je jedan igrač Netsa vezao u dva uzastopna ogleda od Derona Williamsa koji je 2012. zabio 73. Također, ubačenih 26 koševa mu je drugi najbolji učinak ove sezone.

Kod Bullsa je prvo ime bio čovjek s klupe Doug McDermott s 25 koševa, a odličan je bio i Jimmy Butler s 22 poena. Chicago se na ovaj način zadržao nma osmom mjestu Istočne konferencije, posljednjem koje vodi u doigravanje.

Spursi drugi na vječnoj ljestvici

San Antonio Spursi nastavili su veliki domaći pobjednički niz. Svladali su Portland sa 118-110 i došli do 34. uzastopne pobjede na svome parketu u ovoj sezoni, odnosno do 43. kad se uračuna i završnica prošle. S 34 domaća slavlja na startu sezone Spursi su došli na drugo mjesto vječne ljestvice, a ispred njih je još samo Chicago koji je u povijesnu sezonu 1995/96, koju je zaključio s rekordnim omjerom 72-10, krenuo s 37 pobjeda zaredom kod kuće.

Serija Spursa će u velikoj opasnosti biti u subotu kada im u goste dolaze aktualni prvaci i vodeća momčad lige Golden State Warriorsi. Dodajmo još da su San Antonio protiv Portlanda s po 22 koša predvodili Kawhi Leonard i LaMarcus Aldridge, a sjajno je raspoložen bio i Tony Parker s 18 poena i 16 asistencija.