Mavericksi su u petoj utakmici finala NBA doigravanja pobijedili Miami sa 112:103 te poveli 3-2 .

10.6.2011.
11:35

LeBron James je upisao triple-double sa 17 koševa, 10 skokova i 10 asistencija vrativši se u formu nakon što je u četvrtom susretu finali odigrao najgoru utakmicu u doigravanju, u smislu učinka, u svojoj karijeri. Tada, naime, prvi put u 90 utakmica doigravanja nije ubacio 10 ili više koševa (8).

Ipak, ni to nije bilo dovoljno za raspoložene Maverickse koje sada samo pobjeda dijeli od povijesnog prvog naslova. Lokomotiva je ponovno bio Dirk Nowitzki, koji je ubacio 29 koševa, no ovaj put je imao veliku pomoć suigrača. Čak četvorica su ubacila dvoznamenkasti broj koševa, a posebno se istaknuo Jason Terry s 21 poenom (šut iz igre 8/12).

"Imamo otvorene šuteve cijelu seriju. Rekao sam sebi i suigračima, jednom će oni početi ulaziti", rekao je Terry.

Nowitzki ovaj put nije imao temperaturu, no zdravstvenih problema imao je Dwayne Wade. U prvoj četvrtini natukao je kuk, otišao u svlačionici na liječnički tretman, vratio se te zabio 23 koša uz osam asistencija. No, vidljivo je šepao tijekom utakmice.

"Nema potrebe da se izvlačim na ozljedu. Vratio sam se na teren i odigrao utakmicu do kraja", istaknuo je Wade, čija će momčad, osim Dallasa, u šestoj i sedmoj utakmici protiv sebe imati i povijest.

U 26 finala NBA lige, u kojima je u jednom trenutku rezultat bio 2-2, pobjednik pete utakmice je u 19 navrata sezonu završio s NBA prstenom na ruci.

I zanimljivost za kraj. U prve tri utakmice Dallas je sveukupno u vodstvu proveo 35:41 minutu, a samo u petoj 30:59.