Jedan od najboljih košarkaških trenera svih vremena Gregg Popovich ostvario je u ponedjeljak svoju 1000.

10.2.2015.
11:37

Popovichu je ovo bila 1462. utakmica u osnovnom dijelu sezone u kojoj je sjedio na klupi Spursa, a brže od njega su do 1000. pobjede stigli samo Phil Jackson i Pat Riley.

"Već dugo sam u ovoj ligi i imao sam na raspolaganju dobre igrače. To je formula uspjeha. Teško je doći do dobrih igrača, ali ja sam imao sreće", lakonski je rekao Popovich nakon jubilarne pobjede.

Inače, Popovichu je ovo 19. uzastopna sezone na klupi Spursa s kojima je osvojio i pet naslova prvaka (1999., 2003., 2005., 2007., 2014.).

Spursi su do pobjede stigli preokretom u četvrtoj četvrtini u koju su ušli sa zaostatkom 65:79, a pet i pol minuta prije kraja još je bilo devet razlike za domaće (91:82). No, Spursi su završnicu dobili sa 13:2, a pobjednički koš postigao je Marco Belinelli 2.1 sekunde prije kraja.

Najefikasniji kod prvaka bili su Tony Parker s 19 i Tim Duncan s 15 koševa, dok su Rodney Stuckey s 18 ubačaja, te David West s 10 poena i 18 skokova predvodili Pacerse za koje je Damjan Rudež odigrao 11 minuta, ali bez pogotka, promašivši sva tri pokušaja za tricu uz jednu asistenciju.

Neuspješan je bio i drugi hrvatski reprezentativac u NBA Bojan Bogdanović, njegovi Brooklyn Netsi izgubili su na gostovanju kod Milwaukee Bucksa s 97:103 iako su tijekom druge četvrtine imali prednost od 17 koševa (41:24). Kobne su za Netse bile izgubljene lopte nakon kojih su primali lagane poene, pa su Bucksi u četvrtoj četvrtini pobjegli i na 12 razlike (82:70).

Jared Dudley s 19 i Khris Middleton s 18 koševa predvodili su Buckse, a Jarrett Jack s 26 i Joe Johnson s 19 pogodaka Netse. Bogdanović je za 28 minuta provedenih na terenu postigao 13 poena (šut iz igre 4-9, trica 1-5, slobodna bacanja 4-7) i sakupio šest skokova.

Vodeći sastav lige Atlanta Hawks je kao gost svladao najlošiju momčad lige Minnesota Timberwolvese sa 117:105. Al Horford (28) i Demarre Carroll (26) istaknuli su se kod Hawksa, a Kevin Martin (21) i Shabazz Mohammad (18) kod Wolvesa.

Prvi sastav Zapadne konferencije Golden State Warriors u ponedjeljak također nije imao teškog suparnika, te je sa 89:84 kao gost nadigrao ove sezone slabašne Philadelphia 76-erse. Stephen Curry je unatoč lošoj šuterskoj večeri (7-20) predvodio Warriorse s 20 ubačaja, dok je Robert Covington zabio 21 za Sixerse.

Veliku nesreću imali su Dallas Mavericksi koji su uz 98:115 poraz na svom terenu od Los Angeles Clippersa zbog ozljeda u prve četiri minute susreta ostali i bez svog najboljeg strijelca Monte Ellisa, te najboljeg skakača Tysona Chandlera. Izostanak Chandlera pod obručima najbolje je iskoristio DeAndre Jordan koji je odigrao utakmicu karijere s 22 poena i čak 27 skokova, a odličan učinak kod Clippersa imao je i Chris Paul s 25 koševa i 13 asistencija. Izostanak Ellisa pokušao je nadomjestiti Charlie Villanueva, ali njegovih 26 pogodaka nije bilo dovoljno za Mavse, Dirk Nowitzki dodao je 18 ubačaja, a Chandler Parsons 16 poena i 12 skokova.

Bivši igrač Cedevite Jusuf Nurkić je na dan kada je saznao kako će zaigrati za Svijet na All-Star vikendu u utakmici novaka u ligi umjesto ozlijeđenog Stenea Adamsa odigrao najbolju utakmicu u dosadašnjoj NBA karijeri. Nurkić je protiv Oklahoma City Thundera postigao 16 koševa uz 14 skokova, ali njegovi Denver Nuggetsi izgubili su na domaćem parketu sa 114:124. Thunder je do važne pobjede u borbi za doigravanje vodio Kevin Durant s 40 pogodaka, dok je Wilson Chander s 23 ubačaja bio najefikasniji kod Nuggetsa.

Milwaukee - Brooklyn 103-97 (Bojan Bogdanović je za Brooklyn igrao 28 minuta i postigao 13 koševa (šut iz igre 4-9, trica 1-5, slobodna bacanja 4-7) uz 6 skokova) Indiana - San Antonio 93 - 95 (Damjan Rudež je za Indianu igrao 11 minuta i ostao bez poena (šut za tricu 0-3) uz 1 asistenciju) Dallas - LA Clippers 98 - 115 Miami - New York 109 - 95 Denver - Oklahoma City 114 - 124 Minnesota - Atlanta 105 - 117 New Orleans - Utah 96 - 100 Philadelphia - Golden State 84 - 89 Washington - Orlando 96 - 80