14.5.2011.
13:16

Grizzliesi su stigli na korak do druge senzacije u ovogodišnjem NBA doigravanju. Kao osmoplasirana momčad Zapadne konferencije u prvom krugu su izbacili najbolji sastav na Zapadu - San Antonio Spurse, a sada prijete i favoriziranom Thunderu.

Gosti iz Oklahoma Cityja su u šestoj utakmici na poluvremenu vodili 54:44, no onda su stali. Ili bolje rečeno, domaćini su ih pošteno stisli u obrani, limitirali najboljeg strijelca regularnog dijela sezone Kevina Duranta te njegove suigrače na samo 29 poena u drugom poluvremenu.

Memphis je još jednom briljantnom partijom predvodio Zach Randolph sa 30 koševa i 13 skokova, O.J. Mayo je dodao 16, a Mike Conley 11 poena i 12 asistencija.

Prvi strijelac NBA lige i Oklahoma Cityja Kevin Durant je dobro počeo utakmicu, ali loše završio - postigavši na kraju tek 11 koševa, uz šut 3/14. Najučinkovitiji kod Thundera bio je Russell Westbrook sa 27 poena, a James Harden je upisao 14 koševa.

U nedjelju u Oklahoma Cityju pada odluka o drugom finalistu Zapadne konferencije. Finale su već odavno izborili Dallas Mavericksi koji su s uvjerljivih 4-0 'pomeli' aktualne NBA prvake Los Angeles Lakerse u drugom polufinalu.