2.12.2014.
13:59

Philadephija je postala tek cetvrta momcad u povijesti lige koja je otvorila sezonu s najmanje 17 poraza. To je do sada uspjelo jos jedino Miamiju (0-17) 1998. godine, Clippersima (0-17) deset godina kasnijem, te Netsima (0-18) 2009. Ukoliko Sixersi u petak izgube kod kuce od Oklahome izjednacit ce rekord Netsa.

Spursi su nastupili bez Tima Duncana i Tonyja Parkera, no domacin to nije znao iskoristiti. Briljirao je Kawhi Leonard sa 26 koseva, 10 skokova i cetiri asistencije, Aron Baynes je dodao 15 koseva i devet skokova, a Cory Joseph 14 koseva, osam skokova i sest asistencija.

"Imali smo dosta prostora za suteve i to sam iskoristio. Decki su mi podijelili dosta lopti," kazao je Leonard. Domacine su predvodili Michael Carter-Williams sa 24 kosa i 11 skokova, te Alexey Shved sa 19 koseva.

Doprvak Miami Heat je porazen na gostovanju u Verizon Centru od Washington Wizardsa 86-107. Washington je vodio od prve do posljednje minute i pitanje pobjednika prakticki niti jednog trenutka nije bilo upitno.

"Bila je ovo nasa najbolja utakmica ove sezone. Od pocetka do kraja smo odigrali sjajno," naglasio je trener Wizardsa Randy Wittman. Domacine su do 11. pobjede sezone predvodili Rasual Butler sa 23 kosa, John Wall sa 18 koseva i 13 asistencija, te Marcin Gortat sa 15 koseva i 10 skokova. Kod Miamija najbolji su bili Chris Bosh sa 21 kosem i osam skokova, te Dwyane Wade sa 20 koseva.

Denver je slavio protiv Utaha 103-101 ostvarivsi osmu pobjedu u posljednjih 10 susreta. Nuggetsi su na poluvremenu imali 19 koseva viska (62-43), no umalo su sve uprskali. Devet i pol minuta prije kraja susreta domacin je izjednacio (83-83). Izjednaceno je bilo i na ulazu u zadnju minutu (99-99), a presudne koseva zabili su Ty Lawson i Darrell Arthur za plus cetiri dvije sekunde prije kraja. Domacin je uspio tek smanjiti poraz.

U pobjednickim redovima svih 10 igraca se upisalo medu strijelce, a sedmorica su upisala dvoznamenkasti broj koseva. Najvise su ubacili Lawson (15 koseva i 12 asistencija), te Wilson Chandler (15 koseva). Kod domacina istaknuli su se Gordon Hayward sa 25 koseva, Alec Burks sa 22 kosa, te Enes Kanter sa 17 koseva i 15 skokova.

LA Clippersi su bez vecih problema pobijedili Minnesota Timberwolvese 127-101. Domacine su do pete uzastopne i 12. pobjede sezone predvodili Blake Griffin i J.J. Redick sa 23 kosa, dok je kod gostiju najefikasniji bio Shabazz Muhammad sa 18 koseva i 10 skokova.

4. Utah 5 13 .278 8 1/2

5. Minnesota 4 12 .250 8 1/2