VEĆ VIĐENO: / Hrvatski reprezentativac zabijao, njegova momčad upisala novi poraz

Dobra napadačka partija Bojana Bogdanovića u utakmici protiv Los Angeles Clippersa nije pomogla Brooklyn Netsima da izbjegnu već 43. poraz u 60. utakmice sezone u NBA ligi.

1.3.2016.
8:28
AFP, Kevin C. Cox

Jamal Crawford je ubacio 26, a Chris Paul dodao tri manje uz 12 asistencija od kojih je dobar dio bio upućen iznad obruča za zakucavanja DeAndrea Jordana (10 poena) za pobjedu domaćina, kojoj je najveća prijetnja bila serija 16-4 gostujuće momčadi u trećoj četvrtini. Sudjelovao je u njoj Bogdanović, koji je i nedavno napadački zablistao, sa sedam od svojih ukupno 19 koševa, kojima je pridodao i šest skokova kroz nepunih 36 minuta provedenih na parketu.

CURRY SRUŠIO TRICAŠKI REKORD: /

Bojan Bogdanović protiv Sunsa ostvario učinak sezone

Dva triple-doublea

Kroz ukupno sedam odigranih utakmica u rasporedu dvojica su igrača ostvarila triple-double učinke. Pošlo je to za rukom Russellu Westbrooku koji je s 20 poena, 13 uhvaćenih lopti i 15 asistencija pomogao Oklahoma City Thunderima slaviti 131-116 kod Sacramento Kingsa kod kojih je, pak, na korak od triple-doublea ostao Rajon Rondo. Ubacio je 11 koševa, imao devet uhvaćenih lopti i 12 asistencija za poraženu momčad koju je predvodio DeMarcus Cousins (35 poena, 12 uhvaćenih lopti).

Inače, ovo je bila i prva utakmica Thundera ikad u kojoj su četvorica igrača ubacila 20 ili više poena. Uz spomenutog Westbrooka, kvalitetno su svoje dionice odradili Kevin Durant (27, 10 skokova, šest asistencija), Enes Kanter (23, šut 11-11) i Dion Waiters (22).

I dok je Westbrook upisao deveti ovosezonski i ukupno 28. ovakav učinak u karijeri, Milwaukeejev Grk Giannis Antetokounmpo stigao je do svog drugog. U domaćoj pobjedi Bucksa protiv Houston Rocketsa, za koje je Dwight Howard stavio 30 koševa i imao 13 skokova,, a bilo je 128-121, sudjelovao je s 18 ubačenih koševa, 17 uhvaćenih lopti i 11 njih podijeljenih suigračima za ubačaj.