UZBUDLJIVO U EUROLIGI: / Crvena zvezda propustila veliku priliku za četvrtfinale

Košarkaši Barcelone i Himkija ostvarili su važne pobjede borbi za plasman u četvrtfinale Eurolige.

31.3.2016.
23:15
AFP, ANDREJ ISAKOVIC

Barca je u susretu 13. kola skupine F TOP 16 pobijedila njemački Brose Basket 75-57, dok je Himki u istoj skupini deklasirao Olympiakos 98-66. Bili su to sudari direktnih suparnika za nastavak natjecanja, a njemački i grčki sastav su se ovim porazima kolo prije kraja po svemu sudeći oprostili od plasmana u četvrtfinale.

Barcelona je već na poluvremenu imala 20 koševa prednosti (43-23) i potom je rutinski odradila susret do kraja. Barcu su do sedme pobjede u skupini predvodili Alex Abrines sa 13 koševa, naš Ante Tomić sa 12 koševa, pet skokova i četiri asistencije, te Justin Doellman sa 12 koševa. U njemačkim redovima najbolji je bio Bradley Wanamaker sa 16 koševa i osam skokova. Hrvatski košarkaš Leon Radošević je za 20 minuta zabio dva koša uz tri skoka.

Himki došao do važne pobjede

Važnu pobjedu u borbi za plasman u četvrtfinale izborio je Himki koji je na svom parketu deklasirao Olympiakos 98-66. Olympiakos je bio ravnopravan tek u prvoj četvrtini koju je domaćin dobio 25-22, no ostatak utakmice bio je 'jednosmjerna ulica'. Himki su do pobjede predvodili Petteri Koponen sa 21 košem i četiri asistencije, Aleksej Šved sa 19 koševa i James Augustine sa 18 koševa i 10 skokova. Kod Grka bolji od ostalih bio je Othello Hunter sa 14 koševa i sedam skokova.

U petak su na rasporedu preostale dvije utakmice, a sastaju se CSKA i Žalgiris, te Laboral Kutxa - Real Madrid.

Na ljestvici vode CSKA (8-4) i Laboral Kutxa (8-4), a zatim slijede Himki (7-6) i Barcelona (7-6). Slijede Real Madrid (6-6), Olympiakos (6-7), Brose Basket (6-7) i Žalgiris (2-10).

Lokomotiv bolji od Unicaje

U skupini E Lokomotiv Kuban je očekivano pobijedio Unicaja Malagu 81-60, a presudila je posljednja četvrtina koju je ruski sastav dobio 19-5. U domaćim redovima najefikasniji su bili Matt Janning i Malcolm Deleney sa po 15 koševa dok su Victor Claver i Ryan Broekhoff dodali po 14 koševa. U gostujućim redovima samo je Mindaugas Kuzminskas imao dvoznamenkasti broj koševa, 16.

Crvena zvezda je imala priliku pobjedom protiv Darušafake izboriti mjesto među osam, no turski sastav je u Beogradu pobijedio 80-61. Kod gostiju najefikasniji su bili Scottie Wilbekin sa 19 i Jamon Gordon sa 14 koševa, dok su Crvenu zvezdu predvodili Quincy Miller sa 18 i Nikola Dangubić sa 14 koševa.

U petak se sastaju Panathinaikos i Cedevita, te Fenerbahče i Anadolu Efes.

Na ljestvici vodi Fenerbahče (10-2) ispred Lokomotiva (9-4), Panathinaikosa (8-4) i Crvene zvezde (7-6). Slijede Efes (6-6), Darušafaka (4-9), Cedevita (3-9) i Unicaja (3-10).

SKUPINA E

Lokomotiv - Unicaja 81-60

Crvena zvezda - Darušafaka 61-80

U petak 1. travnja:

Panathinaikos - CEDEVITA

Fenerbahče - Anadolu Efes

POREDAK: Fenerbahče 10-2, Lokomotiv 9-4, Panathinaikos 8-4, Crvena zvezda 7-6, Anadolu Efes 6-6, Darušafaka 4-9, Unicaja 3-10, CEDEVITA 3-9

SKUPINA F

Himki - Olympiakos 98-66

Barcelona - Brose Basket 75-57

U petak, 1. travnja

CSKA - Žalgiris

Laboral Kutxa - Real Madrid

POREDAK: CSKA 8-4, Laboral Kutxa 8-4, Himki 7-6, Barcelona 7-6, Real Madrid 6-6, Olympiakos 6-7, Brose Basket 6-7, Žalgiris 2-10