Sve lošije vijesti iz Amerike: Bogdanović opet na nuli

6.1.2015.
12:13

Indiana je u EnergySolutions Areni u Salt Lake Cityju već nakon prve četvrtine imala 15 koševa viška (31-16), a vodila je i sa 19 koševa prednosti, no umalo jer sve uprskala. Domaćin je u zadnjoj dionici stigao na minus šest, no više od toga nije išlo. Pacerse je do 14. pobjede sezone uz 22 poraza predvodio Roy Hibbert sa 22 koša i osam skokova.

"Cijelo vrijeme sam govorio dečkima da možemo do pobjede i uspjeli smo. Odlično smo otvorili susret, kasnije malo usporili, no ipak smo izdržali do kraja," kazao je Hibbert. Rodney Stuckey i C.J. Miles su dodali po 13 koševa, dok Damjan Rudež nije nastupio zbog viroze. Utah su predvodili Derrick Favors sa 27 koševa i 11 skokova, te Gordon Hayward sa 24 koša i sedam skokova.

Brooklyn Netsi su sjajno ušli u susret no ipak nisu uspjeli prekinuti pobjednički niz Dallas Mavericksa koji su upisali i šestu uzastopnu pobjedu. Netsi su nakon prve četvrtine imali 14 koševa viška (35-21), a na poluvremenu šest koševa prednosti (49-43). U nastavku susreta gosti su pohvatali konce igre i uspjeli su okrenuti rezultat. U neizvjesnoj završnici regularnog dijela utakmice domaćin je imao zadnji napad za pobjedu, no Joe Johnson je promašio šut za dva. U produžetku su gosti dominirali i taj dio igre dobili 14-6 za 26. pobjedu sezone uz 10 poraza. Netsima je to bio 18. poraz uz 16 pobjeda.

"Zaista sam ponosan na cijelu momčad zbog ove pobjede. Bilo je čvrsto i neizvjesno. Obrane su bile sjajne i bila je ovo žestoka utakmica," kazao je Dirk Nowitzki koji za Dallas ubacio 15 koševa uz sedam skokova. Nowitzki se s ukupno 27,412 koševa probio na sedmo mjesto ljestvice najboljih strijelaca NBA lige svih vremena preskočivši Karla Malonea. Bojan Bogdanović je igrao svega četiri minute bez postignutog koša uz dva promašena šuta.

Utah - Indiana 101-105 (Damjan Rudež nije nastupio za Indianu zbog viroze) Brooklyn - Dallas 88-96 produžetak (Bojan Bogdanović je za Brooklyn igrao četiri minute bez postignutog koša) Memphis - New York Knicks 105-83 Philadelphia - Cleveland 95-92 Boston - Charlotte 95-104 New Orleans - Washington 85-92 Chicago - Houston 114-105 Minnesota - Denver 101-110 Portland - LA Lakers 98-94 LA Clippers - Atlanta 98-107 Golden State - Oklahoma City 117-91