SPURSI BOLJI OD JAZZA: / Utah igrao bez najboljih igrača

Spursi bolji od Jazza

7.8.2020.
22:07

Košarkaši San Antonija došli su do treće pobjede u nastavku NBA sezone tako što su u petak u Orlandu svladali Utah Jazz sa 119:111.

Derrick White je predvodio pobjedničku momčad sa 24 koša, šest skokova i četiri asistencije, dok je centar Jakob Poeltl ubacio 19 poena uz 10 skokova. Mladi hrvatski košarkaš Luka Šamanić nije ulazio u igru.

Jazzeri samo jednom vodili

Kod Jazza je najbolji strijelac bio Jordan Clarkson sa 24 koša.

Utah je vodila samo jednom na utakmici, dok je najveća prednost Spursa bila i 16 koševa razlike pred kraj treće četvrtine.

Rezultat dvoboja nije toliko iznenađujuć s obzirom na to da je momčad iz Salt Lake Cityja u ovoj utakmica bila bez četvorice igrača iz aktualne startne postave. Zbog ozljeda su izostali razigravač Mike Conley, najbolji strijelac Donovan Mitchell i krilni igrač Royce O'Neal, dok je trener Quin Snyder odlučio odmarati francuskog centra Rudyja Goberta, koji je stup obrane Jazza.

Spursi ovom pobjedom došli do učinka 30-38

Spursi su ovom pobjedom došli do učinka 30-38 i zasjeli su na deseto mjesto Zapadne konferencije ispred Phoenixa (30-39), a iza Memphisa (32-37) i Portlanda (32-38) u borbi za posljednju, osmu poziciju koja vodi u doigravanje.

Utah je sa 43-26 pala na šesto mjesto, iza Houstona (43-25) i Oklahoma Cityja (42-25).