ŠOU DARIJA ŠARIĆA U PHILADELPHIJI: / Hrvatski majstor igrom podsjetio na svog idola Magica

Šarić je za 33 minute igre ubacio 13 koševa (šut 4-10, trice 1-5), a imao je i 6 skokova i 7 asista, te je još jednom pokazao raznovrsnost u svojoj igri.

21.1.2018.
11:01

Hrvatski košarkaš Dario Šarić imao je dobru večer u pobjedi svojih Philadelphia Sixersa kod kuće protiv Milwaukee Bucksa s 116-94.

SJAJAN POTEZ BOJANA BOGDANOVIĆA: Najbolji hrvatski košarkaš pokazao Amerikancima kako se to radi

Šarić je za 33 minute igre ubacio 13 koševa (šut 4-10, trice 1-5), a imao je i 6 skokova i 7 asista, te je još jednom pokazao raznovrsnost u svojoj igri, podsjetivši na onu raznovrsnost koju je imao njegov košarkaški idol Magic.

Najbolji pojedinac Sixersa, koji su sada šest na Istoku s omjerom 22-20, bio je Joel Embiid s 29 poena i 9 skokova, dok je kod Bucksa najbolji bio Chris Middleton s 23 koša.

NBA večer su ipak obilježili porazi prvaka i viceprvaka - Houston Rocketsi su prekinuli niz od 14 gostujućih pobjeda Golden Statea, koji su u Teksasu izgubili s 108-116, dok je još goru večer imao Cleveland koji je kod Oklahoma Citya poražen s čak 148-124.

Dvoboj prve dvije momčadi Zapada u Houstonu pripao je domaćinu, u čiji se sastav nakon stanke zbog ozljede leđa vratio James Harden i postigao 22 koša, no junak dvoboja bio je Chris Paul s 33 poena i 11 skokova. Golden State je ostao na 14. pobjeda u gostima zaredom i nisu uspjeli oboriti rekord od 16 trujumfa u nizu Lakersa iz sezone 1974-75. Kevin Durant (26) i Stephen Curry (19) su ipak dali premalo da bi izbjegli i drugi poraz od Houstona u njihovu trećem ovosezonskom ogledu.

Cleveland je u Oklahoma Cityu primio čak 148 koševa, a njihova zvijezda LeBron James (25 koševa) ušao je u povijest kao sedmi igrač koji je ubacio više od 30.000 poena. No, niti James nije uspio spasiti Cavse ponižavajućeg poraza od odličnih Thundera.

Paul George (36), Carmelo Anthony (29) i Russell Westbrook (23, 20 asista) su nemilice punili koš doprvaka. Oklahoma je imala ogromnu prednost u skoku (52-28), imali su 51.7 posto točnosti šuta, a 27 posto za trice. Clevelandu je ovo peti poraz u zadnjih šest poraza i tek su treći na Istoku iza Bostona i Toronta.

Philadelphia 76ers - Milwaukee Bucks 116-94 (Darijo Šarić za 33 minute igre 13 koševa, šut 4-10, trice 1-5, 6 skokova, 7 asista) Cleveland Cavaliers - Oklahoma City Thunder 124-148 Atlanta Hawks - Chicago Bulls 97-113 Charlotte Hornets - Miami Heat 105-106 New Orleans Pelicans - Memphis Grizzlies 111-104 Houston Rockets - Golden State Warriors 116-108 Minnesota Timberwolves - Toronto Raptors 115-109 Utah Jazz - Los Angeles Clippers 125-113 Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 117-108

3. San Antonio 63,8 47 30 17

4. Minnesota 62,5 48 30 18