SJAJNA NBA NOĆ: / Harden uništio očajnog Westbrooka, Warriorsi se namučili protiv Portlanda

Lakše od očekivanja košarkaši Houstona su došli do pobjede protiv Oklahoma Cityja (118-87) u prvoj utakmici prvog kruga doigravanja NBA lige.

17.4.2017.
9:23
AFP, Sean M. Haffey

U prvom poluvremenu je još i bilo neizvjesnosti, ali u nastavku su Rocketsi pred svojim navijačima ubacili u višu brzinu i otpuhnuli Thunder. Mnogi ovaj par gledaju kroz okršaj dvojice najvećih kandidata za najkorisnijeg igrača lige (MVP), a nedjeljna je epizoda u svakom slučaju pripala Jamesu Hardenu koji je zaključio dvoboj s 37 koševa, sedam skokova i devet asistencija i odveo Houston do vodstva 1-0 u seriji. Na drugoj strani Russell Westbrook je bio neprepoznatljiv: skupio je 22 koša, 11 skokova, sedam asistencija, ali i čak devet izgubljenih lopti, uz poražavajući šut iz igre 6-23.

PRIČA KOJA JE RASPLAKALA SVIJET: /

Suze i ovacije za junaka koji je zaigrao dan nakon životne tragedije

Warriorsi se namučili

Najbolji sastav regularnog dijele Golden State mučio se protiv Portlanda tri četvrtine, ali je u posljednjoj uspio slomiti otpor žilavih gostiju. Kevin Durant je upisao 32 koša i deset skokova, Stephen Curry je dodao 29 poena, a Draymond Green 19 koševa, 12 skokova i devet asistencija. Portlandu nije pomogla ni sjajna partija njegovih dviju zvijezda: C.J. McCollum je ubacio 41, a Damian Lillard 34 koša.

Iznenađenje večeri napravio je Chicago koji je kao gost slavio kod najbolje momčadi Istoka Bostona sa 106-102. Jimmy Butler je s 30 koševa i devet skokova bio prvo ime kod Bullsa, dok je Celticse s 33 poena predvojio Isaiah Thomas koji je zaigrao samo dan nakon što mu je u prometnoj nesreći poginula sestra.

NBA DOIGRAVANJE:

ISTOČNA KONFERENCIJA - 1. krug

Boston Celtics - Chicago Bulls 102-106 (Chicago je u seriji na četiri pobjede poveo 1-0)

Washington Wizards - Atlanta Hawks 114-107 (Washington je u seriji na četiri pobjede poveo 1-0)

ZAPADNA KONFERENCIJA - 1. krug

Golden State Warriors - Portland Trail Blazers 121-109 (Golden State je u seriji na četiri pobjede poveo 1-0)

Houston Rockets - Oklahoma City Thunder 118-87 (Houston je u seriji na četiri pobjede poveo 1-0)