ŠARIĆ SVJEDOČIO NESTVARNOM REKORDU JAMESA HARDENA: / Ovo je bila efikasna noć za Hrvate

28.1.2017.
10:35

Bogdanović je za 30 minuta provedenih na terenu ostvario i dva skoka, tri asistencije te jednu osvojenu loptu.

Cavsi su tijesno izgubili posljednje tri utakmice, dvije nakon produžetka, a da bi prekinuli taj negativan niz idealno im je došlo gostovanje najlošije momčadi u ligi ove sezone, koja je usto i u lošoj formi, Netsi su izgubili 15. od svojih 16 posljednjih utakmica.

Irving 'eksplodirao' u trećoj četvrtini

Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini kada je "eksplodirao" Kyrie Irving koji je postigao 20 poena u tom periodu i odveo svoju momčad na 23 razlike. Netsi su u samoj završnici uspjeli tek ublažiti poraz.

Irving je utakmicu okončao sa 28 ubačaja, ali nije bio najefikasniji u svojoj momčadi, jer je LeBron James ubacio 31 uz 11 asistencija. Učinkovitiji od Bogdanovića u dresu Netsa bio je tek Sean Kilpatrick koji je postigao 18 koševa.

Šarić ubacio 12 poena

Philadelphia 76-ersi nisu uspjeli nastaviti pozitivan niz i povezati tri pobjede zaredom, u petak su na svom terenu izgubili od Houston Rocketsa sa 118-123. Zvijezda gostujućeg sastava James Harden odigrao je fantastičnu utakmicu zaustavivši se na 51 ubačaju uz po 13 skokova i asistencija.

Tako je Harden, iako je do poluvremena postigao "samo" 15 poena, postavio rekord kakav nikad prije nije viđen u NBA ligi. Naime, on je jedini igrač koji je ostvario najmanje dva triple-double uz minimalno 50 poena. Ranije ove sezone je New Yorku zabio 53 poena uz 17 asistencija i 16 skokova.

Osim toga, izjednačio je rekord Oscara Robertsona po broju triple-doubleova s minimalno 40 poena. Obojica ih imaju po pet. Tako je Harden ušao u povijest NBA lige.

Obrana Sixersa nije uspijevala pronaći način kako zaustaviti Hardena, kojega je u više navrata čuvao i hrvatski reprezentativac Dario Šarić.

Iako je Šarić mnogo viši od njega, Harden je redovito pogađao dalekometne šutove preko ruke našeg igrača koji je na terenu proveo 21 minutu i za to vrijeme postigao 12 poena (šut za dva 4-8, trica 0-1, slobodna bacanja 4-6) uz četiri skoka, dvije asistencije i po jednu osvojenu loptu i blokadu. Prvo ime Sixersa bio je Joel Embiid sa 32 ubačaja.

Rudež ubacio 14

Orlando Magic pretrpio je još jedan uvjerljiv poraz, ovoga puta u Bostonu gdje su ih domaći Celticsi svladali sa 128-98. Utakmica je vrlo brzo bila riješena, tijekom treće četvrtine bilo je i 40 razlike za Celticse, pa su priliku dobili i igrači s klupe, među njima i hrvatski dvojac u sastavu Magica.

Svoje minute jako dobro je iskoristio Damjan Rudež, on je za 24 minute provedene na parketu postigao 14 poena bez promašaja (šut za dva 1-1, trica 4-4) i tako uz Nikolu Vučevića bio najbolji strijelac svoje momčadi. Rudež je ostvario i jedan skok, dvije osvojene lopte i jednu blokadu. Mario Hezonja je dobio 22 minute i za to vrijeme postigao sedam poena (šut za dva 2-4, trica 1-4) uz tri skoka, pet asistencija i jednu blokadu. Celticse su do nove pobjede predvodili Isaiah Thomas (21, 8 asistencija) i Jaylen Brown (20, 8 skokova).

New Orleans Pelicansi kreirali iznenađenje večeri

Iznenađenje večeri priredili su New Orleans Pelicansi koji su na 119-103 svladali San Antonio Spurse nanijevši Teksašanima tek 10. poraz u sezoni. Domaći sastav do pobjede je stigao zahvaljujući nevjerojatnoj učinkovitosti u napadu od sredine treće četvrtine pa sve do pred kraj dvoboja, Pelicansi su u samo 18 minuta ubacili čak 64 poena i tako zaostatak od 55-66 iz 29. minute pretvorili u vodstvo 119-98 minutu i pol prije kraja.

Ključan u tom razdoblju bio je Jrue Holiday koji je susret završio sa 23 ubačaja i 11 asistencija, Anthony Davis je kod pobjednika dodao 16 koševa i 22 skoka, dok je goste predvodio Kawhi Leonard, povratnik na teren nakon što je zbog ozljede lijeve ruke propustio dvije utakmice, sa 23 pogotka i po šest skokova i asistencija.

REZULTATI:

Philadelphia - Houston 118-123 Dario Šarić igrao je za Philadelphiju 21 minutu i ubacio 12 koševa (šut za dva 4-8, trica 0-1, slobodna bacanja 4-6) uz 4 skoka, 2 asistencije te po 1 osvojenu loptu i blokadu Cleveland - Brooklyn 124-116 Bojan Bogdanović igrao je 30 minuta za Brooklyn i postigao 17 koševa (šut za dva 6-7, trica 1-6, slobodna bacanja 2-2) uz 2 skoka, 3 asistencije i 1 osvojenu loptu Boston - Orlando 128-98 Damjan Rudež igrao je 24 minute za Orlando i postigao 14 koševa (šut za dva 1-1, trica 4-4) uz 1 skok, 2 osvojene lopte i 1 blokadu, dok je Mario Hezonja također za Orlando igrao 22 minute i postigao 7 koševa (šut za dva 2-4, trica 1-4) uz 3 skoka, 5 asistencija i 1 blokadu Atlanta - Washington 86-112 Toronto - Milwaukee 102-86 New York - Charlotte 110-107 Portland - Memphis 112-109 Chicago - Miami 88-100 New Orleans - San Antonio 119-103 Indiana - Sacramento 115-111 - produžetak