Real uništio nadu cijele Srbije

Iako se sportska Srbija nadala čudu, košarkaši madridskog Reala protutnjali su Beogradom su na gostovanju kod Partizana i na kraju slavili 80-64 u utakmici 1. kola skupine F Topa 16 Eurolige.

2.1.2014.
21:28

Nastavio je tako Kraljevski klub sa stopostotnim učinkom iz prvog dijela euroligaške sezone i upisao 11. pobjedu u isto toliko nastupa.

Ujednačenu Realovu momčad predvodili su Rudy Fernandez i Sergio Rodriguez svaki sa po 16 koševa, dok je Ioannis Bourousis upisao 15 koševa i 9 skokova. Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper ostao je bez koša za 9 minuta igre uz jedan promašeni šut, te 3 skoka, 1 ukradenu loptu i 1 asistenciju. Kod Partizana je prednjačio Tarence Kinsey sa 17 koševa.

U španjolskom ogledu skupine E Laboral Kutxa slavila je u gostima kod Unicaje 93-79 nošena učinkom Andresa Nocionija koji je ubacio 20 koševa, uz 9 skokova pogodivši pritom sva četiri pokušaja za tricu. Kod Unicaje je najbolji s 22 koša bio Zoran Dragič.

Vrijednu pobjedu na gostovanju kod Galatasarayja u sklopu skupine F ostvario je Maccabi sa 90-84. Ricky Hickman ima velike zasluge za trijumf izraelskog sastava s 24 ubačena koša, dok je Yogev Ohajon ubacio 15 koševa. Kod istanbulske su se momčadi istaknuli Carlos Arroyo s 19 i Zoran Erceg sa 17 koševa.

Košarkaši Barcelone i Panathinaikosa upisali su uvjerljive domaće pobjede na startu natjecanja u euroligaškom Topu 16.U sklopu skupine E Barcelona je savladala Anadolu Efes 84-65, dok je Panathinaikos pobijedio Armani Milano 73-57.

Barcelona je pitanje pobjednika odlučila u sjajnom prvom poluvremenu koje je dobila 52-29. Katalonski je sastav predvodio Juan Carlos Navarro s 21 košem (trice 5-8), Brad Oleson ubacio je 13, Kostas Papanikolaou 12, a Joey Dorsey 10 koševa.

Skromnu je utakmicu odigrao hrvatski centar Barcelone Ante Tomić. Za 17 minuta igre upisao je tek dva koša (dvice 1-3), uz 5 skokova, 3 asistencije, 1 ukradenu loptu i 4 izgubljene lopte. Mario Hezonja je za minutu i pol igre upisao 2 koša za pobjednički sastav pogodivši jedini upućeni šut prema košu.

Kod Efesa je najefikasniji s 15 koša bio Semih Erden, dok je Zoran Planinić uknjižio 9 koševa (dvice 3-10, trice 1-4), uz 3 skoka, 4 asistencije i 2 ukradene lopte.

Panathinaikos je u Ateni pred 14.000 gledatelja stigao do pobjede prvenstveno čvrstom obranom u utakmici u kojoj je jedan od četvorice dvoznamenkastih igrača domaće momčadi bio i naš Roko Ukić. Za nepune 24 minuta igre postigao je 11 koševa (dvice 2-4, trice 2-5, sl. bacanja 1-2), uz 1 skok, 2 asistencije i 2 izgubljene lopte. Najefikasniji u ujednačenoj momčadi Paoa bio je James Gist s 12 koševa. Kod gostiju je najučinkovitiji bio Alessandro Gentile sa 14 koševa.

Euroliga, Top 16, 1. kolo:

skupina E Unicaja - Laboral Kutxa 79-93 Panathinaikos - Emporio Armani 73-57 Barcelona - Anadolu Efes 84-65

skupina F Galatasaray - Maccabi 84-90 Partizan - Real Madrid 64-80