PORAZ CEDEVITE U TOP 16 EUROKUPA: / Prvak Hrvatske sve upropastio u posljednjoj minuti

Cedevita doživjela sedmi uzastopni poraz u Top 16 fazi Eurokupa

2.1.2019.
21:55
Slavko Midzor/PIXSELL

Košarkaši Cedevite poraženi su od MoraBanc Andorre sa 87-81 (27-25, 22-15, 24-19, 14-22) u utakmici 1. kola skupine H Top 16 faze Eurokupa odigranoj u srijedu u zagrebačkom Domu sportova, gdje se okupilo oko 1000 gledatelja.

DRAMA U KAZANJU: /

Uniksu dramatična pobjeda protiv Zenita; Voronov promašio otvorenu tricu vrijednu trijumfa

Justin Cobbs ubacio 19 poena uz sedam asistencija

Prvo ime Cedevite bio je Justin Cobbs sa 19 koševa i sedam asistencija, Jacob Pullen je postigao 15 poena, a Elgin Cook 14 uz sedam skokova. Goste je do pobjede predvodio Andrew Albicy sa 22 koša, osam asistencija i četiri osvojene lopte. Po 15 poena ubacili su Dylan Ennis i bivši krilni centar Cedevite John Shurna.

Obrambeno loša utakmica

Cedevita je doživjela sedmi uzastopni poraz u Top 16 fazi Eurokupa zahvaljujući lošoj obrambenoj reakciji u tri četvrtine utakmice te vrlo dekoncentrirano odigranoj posljednjoj minuti dvoboja, u koju su ušli potpuno izjednačeni s gostima (81-81) nakon trice Pullena.

Cedevita je u tom trenutku uspjela za osam minuta anulirati čak 17 koševa prednosti gostujuće momčadi, jer je Andorra u 31. minuti povela sa 76-59 nakon trice Shurne. No, bolja Cedevitina obrana i opuštanje gostiju doveli su izabranike Slavena Rimca u poziciju da se bore za pobjedu.

Cedevita sve upropastila

No, Cedevita je uspjela sve upropastiti u posljednjoj minuti u kojoj su domaći košarkaši s tri izgubljene lopte omogućili gostima da ostvare važnu pobjedu i zasjednu na prvo mjesto u skupini.

Nabolje dvije momčadi nakon šest kola izborit će mjesto u četvrtfinalu Eurokupa. Cedevita će sljedeće dvije utakmice odigrati u Rusiji. Prvo će za tjedan dana gostovati u St. Peterburgu kod Zenita, a 16. siječnja će igrati u Kazanju protiv Uniksa.

Eurokup, Top 16 - 1. kolo Skupina H Cedevita - Andorra 81-87 Uniks - Zenit 68-67

Ljestvica 3. MoraBanc Andorra 1 1 0 87:81 2 1. Uniks 1 1 0 68:67 2 4. Zenit 1 0 1 67:68 1 2. Cedevita 1 0 1 81:87 1