POČELA JE NBA LUDNICA: / Steph Curry i Warriorsi odmah pokazali tko je gazda

17.4.2016.
7:20
AFP, Thearon W. Henderson

Golden State je pod vodstvom Stephena Curryja već u prvom poluvremenu prve utakmice doigravanja NBA lige obavio najveći dio posla, jer su Warriorsi na odmor otišli s velikih 27 koševa prednosti (60-33), a njihov je kapetan za manje od 17 minuta u igri postigao 24 koša gađajući trice 5/7.

Ratnici prizemljili Rakete

Zbog bolova u desnom stopalu, koje je osjetio krajem druge četvrtine, Curry je u drugom poluvremenu odigrao samo početne tri minute treće četvrtine i više se nije vraćao u igru. No, i bez njegove pomoći Warriorsi su uspjeli većim dijelom drugog poluvremena održavati Houston na 20 ili više koševa zaostatka.

Uz Curryja, svoj uobičajeni doprinos pobjedi Golden Statea dali su Klay Thompson sa 16 koševa i Draymond Green s 12 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

Harden ponovno najbolji kod Houstona

James Harden je bio najbolji strijelac Houstona sa 17 koševa, ali uz šut 7/19. Dwight Howard je završio dvoboj s 14 poena i 11 skokova.

I druga utakmica ove serije bit će odigrana u Oracle Areni, a na rasporedu je u noći s ponedjeljka na utorak, u 4.30 sati po hrvatskom vremenu.

Pregled rezultata utakmica prvog kruga doigravanja sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane sinoć:

ISTOČNA KONFERENCIJA: Toronto Raptors - Indiana Pacers 90-100 (Indiana vodi 1-0)

Atlanta Hawks - Boston Celtics 102-101 (Atlanta vodi 1-0)

ZAPADNA KONFERENCIJA: Golden State Warriors - Houston Rockets 104-78 (Golden State vodi 1-0)