NJEMU JE SAMO NEBO GRANICA: / Aktualni MVP lige Stephen Curry ponovno je oduševio svijet

20.11.2015.
8:37
NBA, EZRA SHAW

Branitelji naslova prvaka i dalje su jedina neporažena momčad u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta a igra koju su pokazali u drugom poluvremenu utakmice u Staples Centeru samo će ih dodatno napuniti samopouzdanjem.

Stephen Curry (40 poena, 11 skokova i sedam izgubljenih lopti) i Chris Paul (35 koševa, osam asistencija) predvodili su učincima u redovima svojih momčadi s time da treba naglasiti kako je Curryjev Golden State bio sjajan iza crte za tricu (57 posto) od čega su ubacili 11 iz 17 pokušaja u drugome dijelu utakmice. U posljednjoj su četvrtini pogađali iz svih pozicija uz nevjerojatnih 73 posto uspješnosti.

Slavlje Cavaliersa

Pobjedu su upisali i lanjski finalisti Cleveland Cavaliersi kojima nije smetalo rekordno izdanje Giannisa Antetokounmpoa (33 koša). U pobjedu 115:100 protiv Milwaukee Bucksa LeBron James je ugradio 27 poena, devet skokova i šest asistencija, a Kevin Love 22 koša i 15 uhvaćenih lopti.

Rajon Rondo ostao je skok prekratak do triple-double učinka (14 poena, devet skokova, 18 asistencija) u porazu Sacramento Kingsa od Miami Heata, a u utakmici je napravio i jedan potez kojim je prevario ne samo obranu suparničke momčadi već i jednog od kamermana na utakmici. Završilo je 116:109 za domaćina predvođenog Chrisom Boshom (23 koša, 11 skokova).