Košarkaši Houston Rocketsa stali su na kraj seriji Miami Heata i LeBrona Jamesa domaćom pobjedom 106-103, u sjajnoj NBA noći s utorka na srijedu.

5.3.2014.
9:41

Dwight Howard je ubacio 22 poena i upisao 16 skokova, dok je James Harden pridodao 21. Ključ pobjede bilo je zadržavanje LeBrona Jamesa, koji je, iznimno umoran nakon što je večer ranije ubacio rekord karijere od 61 poena Charlotte Bobcatsima, postigao 22 poena, uz tek jedan skok i šest asistencija.

Dwyane Wade i Michael Beasley bili su najefikasniji pojedinci Miamija sa po 24 poena.

Houston je vodio od početka do kraja utakmice, ali Miami je u posljednjim sekundama imao priliku tricom odvesti susret u produžetak, no James je promašio.

Houston je prekinuo vlastiti crni niz protiv Miamija od sedam utakmica, dok je pritom prekinuo i Heatov niz od osam uzastopnih pobjeda ove sezone. Howard je postao prvi igrač Rocketsa još od sezone 1997/1998 i Charlesa Barkleyja, koji je u regularnoj sezoni zabilježio 40 double-double učinka.

Klay Thompson šokirao je Indianapolis 0.6 sekundi prije kraja, te je svojem Golden Stateu donio iznimno vrijednu pobjedu za doigravanje na gostovanju kod Indiane (98-96). Warriorsi su Pacersima nanijeli tek četvrti domaći poraz u ovoj sezoni, a jedan od najzaslužnijih za to bio je spomenuti Thompson.

On je ubacio 16 od svojih 25 poena u posljednjoj četvrtini, u kojoj je sam Golden State ubacio 25! Thompson je pobjednički koš ubacio preko ruke Georgea Hilla, oko kojeg se najprije lijepo okrenuo.

Golden State je slavio u Indiani po prvi put nakon 2007. godine, čime je prekinuo neugodan niz od čak šest poraza. Spomenimo da je Stephen Curry ubacio 19 poena za pobjedničku momčadi, dok je kod domaćina David West ubacio 27, a Paul George 26 koševa.

Aktualni viceprvaci NBA lige, San Antonio Spursi, slavili su u Clevelandu kod Cavaliersa s uvjerljivih 122-101. Danny Green je ubacio 24 poena, Kawhi Leonard je pridodao 18, dok su Patty Mills i Boris Diaw zabili po 16. Takav je učinak omogućio dvjema najvećim zvijezdama Spursa, Timu Duncanu i Tonyju Parkeru, da uzmu predah i zajedno kombinirano ubace 14 koševa!

Spursi su imali sjajnu šutersku večer za tri poena. Pogodili su 14 od 33 pokušaja, a početkom druge dionice su, u trenucima kada je bilo 12 razlike za Cleveland, pogodili čak šest vezanih trica! Kyrie Irving i Dion Waiters bili su najefikasniji u redovima domaćina s 24 poena.

Russell Westbrook je upisao triple-double u uvjerljivoj domaćoj pobjedi Oklahoma City Thundera protiv Philadelphije 76ers 125-92. Westbrook je za svega 21 minutu postigao 13 poena, upisao 10 skokova i ostvario 14 asistencija. Kevin Durant imao je sjajnu šutersku večer te je ubacio 42 koša, dok su Serge Ibaka i Reggie Jackson pridodali po 14 poena. Westbrook i Durant su propustili izaći na parket u posljednjoj četvrtini zbog uvjerljive prednosti svoje momčadi.

Spomenimo i sjajan preokret Los Angeles Clippersa na gostovanju u Arizoni kod Phoenix Sunsa. Clippersi su slavili sa 104-96, iako su na poluvremenu gubili s 11 razlike. No, u razmaku od svega 4 minute i 15 sekundi nedugo nakon početka drugog poluvremena, Matt Barnes je ubacio čak 14 poena i doveo svoju momčad do poravnanja 66-66.

Upravo je Barnes bio najbolji pojedinac pobjedničke momčadi s 28 poena, dok je kod Sunsa u potpunosti podbacio Goran Dragič s 14 poena i devet asistencija. P. J. Tucker je bio najbolji igrač Sunsa s 18 poena i 10 skokova.

Cleveland – San Antonio 101-122 (Irving 24k, 6a / Green 24k, 3a)

Indiana – Golden State 96-98 (West 27k, 7s / Curry 19k, 8s, 6a)

Houston – Miami 106-103 (Howard 22k, 16s / Wade 24k, 6a)

Oklahoma City – Philadelphia 125-92 (Durant 42k, 9s / Anderson 20k)

Phoenix – LA Clippers 96-104 (Tucker 18k, 10s / Barnes 28k, 6s)

LA Lakers – New Orleans 125-132 (Gasol 29k, 12s / Davis 28k, 15s)