SJAJNA PREDSTAVA: / Bojan Bogdanović održao šutersku lekciju Nowitzkom i društvu

Biranim riječima sažeo je trener Orlando Magica Scott Skiles učinak Marija Hezonje u njegovoj premijernoj sezoni u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

24.12.2015.
9:13
AFP, JONATHAN DANIEL

“On je jedan od naših najboljih razigravača i to cijele sezone. Ne riskira, igra jednostavno i obično donosi dobre odluke.”

A u utakmici protiv Houston Rocketsa Hezonja je dobio oko 16 minuta prilike da dokaže tu racionalnost i iskoristio ih za dva poena (šut 1-1), pet skokova te po jednu asistenciju, osvojenu i izgubljenu loptu. Njegova je momčad slavila 104:101 pobjedu, jedanaestu u posljednjih petnaest odigranih utakmica.

Savršeni Bogdanović

Na parketu je u noći na četvrtak bio i Bojan Bogdanović čiji su Brookly Netsi upisali poraz od Dallas Mavericksa u produžetku utakmice, a bilo je 119:118 za gostujuću momčad. Hrvatski košarkaš odigrao je vrlo dobru utakmicu uz iznimnu preciznost, pa tako statistika bilježi njegovih pet trica bez promašaja i 6-8 iz igre ukupno. Uz 17 koševa imao je i četiri uhvaćene lopte i dvije asistencije.

Drugi puta u razmaku od samo pet dana susreli su se LA Lakersi i Oklahoma City Thunderi i utakmica je ponovno rezultirala uvjerljivom pobjedom (120:85) sastava čiju igru vode Kevin Durant i Russell Westbrook. Za razliku od one nedavne koja je završila s 40 poena razlike, u ovoj su Lakersi ostali na -35 i to ponajviše zahvaljujući seriji 22-0 gostiju na otvaranju treće četvrtine utakmice. Istaknuti dvojac Thunera kombinirao je u ovoj utakmici 46 koševa, 15 skokova i 13 asistencija.