LUDA KOŠARKAŠKA NOĆ: / Warriorsi i Rocketsi odigrali utakmicu kakvu povijest NBA lige ne pamti

Košarkaši Houstona nakon dva su produžetka slomili otpor Golden State Warriorsa i slavili sa 132-127 u najzanimljivijoj utakmici večeri u NBA ligi.

2.12.2016.
8:49
AFP, TOM PENNINGTON

Warriorsima je ovo tek drugi poraz sezone, a ujedno je zaustavljena njihova serija od 12 uzastopnih pobjeda. Bila je to luda utakmica u kojoj su dvije momčadi kombinirano ispalile 88 trica (Houston 14-44, Golden State 12-44), najviše u povijesti NBA lige! Također, nikad se dosad nije dogodilo da obje momčadi u jednoj utakmici imaju više od 40 pokušaja za tricu.

WESTBROOKOV 4. 'TRIPLE-DOUBLE' U NIZU: /

Šarić zbog poplave dobio slobodnu večer

Novi poraz prvaka

Rocketse je do pobjede tradicionalno predvodio James Harden s triple-double učinkom od 29 koševa, 15 skokova i 13 asistencija. Ryan Anderson je također dodao 29 koševa, a Eric Gordon se zaustavio na 23. Kod domaćina je Kevin Durant upisao 39 poena i 13 skokova, Stephen Curry 28, a Draymond Green 20 koševa, 15 skokova i devet asistencija. Potonja dvojica su utakmicu okončala ranije zbog šest prekršaja, što je u završnici bila voda na mlin Houstona.

Brooklyn je na svome parketu poražen od Milwaukeeja s 93-111, a naš je Bojan Bogdanović za nepunih 27 minuta igre upisao 13 koševa, tri skoka i jednu asistenciju. Iz igre je gađao 5-14, trice 2-6. Goste je do trijumfa predvodio Giannis Antetokounmpo s 23 koša te po osam skokova i asistencija, a istaknuo se i atraktivnom blokadom na Bogdanoviću.

Četvrti poraz sezone doživio je aktualni prvak Cleveland od kojeg su bolji bili Los Angeles Clippersi sa 113-94. Orlando je, pak, bez minutaže Marija Hezonje i Damjana Rudeža, izgubio u gostima kod Memphisa (94-95).

REZULTATI: Golden State - Houston 127-132 Utah - Miami 110-111 Memphis - Orlando 95-94 Clevelend - LA Clippers 94-113 Brooklyn - Milwaukee 93-111 Charlotte - Dallas 97-87