LEGENDA BEZ PREMCA: / Više nije što je bio, ali noćas je asistirao za povijest

U četvrtak će se obilježiti deset godina od utakmice u kojoj je Kobe Bryant Toronto Raptorsima ubacio 81 poen.

18.1.2016.
9:15
AFP, Harry How

U noći na ponedjeljak u NBA ligi je odigrano pet susreta, a samo su Bryantovi Los Angeles Lakersi propustili domaći parket iskoristiti za pobjedu. Niti odlična prva četvrtina utakmice u kojoj su gađali sa 74 posto preciznosti nije pomogla Lakersima u izbjegavanju novog poraza, 34. u 43. utakmici sezone. Nanijeli su im ga Houston Rocketsi rezultatom 112:95 uz 31 poen Jamesa Hardena.

Nedodirljivi Magic

Bryant je ubacio samo pet poena, ali imao i devet asistencija kojima je prestigao legendarnog Jerryja Westa (6238) na drugom mjestu klupske ljestvice asistenata. Ispred njega je samo Earvin Magic Johnson (10.141), peti asistent lige svih vremena.

Drugu utakmicu u nizu Russell Westbrook stigao je do triple-double učinka, svog petog u ovoj sezoni i 24. u karijeri nakon što je u pobjedi Oklahoma City Thundera protiv Miami Heata, a bilo je 99:74, sudjelovao s 13 poena, deset skokova i 15 asistencija.

Nezaustavljivi Spursi

San Antonio Spursi i dalje su nezaustavljivi na svom parketu na kojem ove sezone imaju 24-0, a nastavno na utakmice osnovnog dijela iz prošle 33 uzastopne pobjede. Uvjerljivom 112:83 pobjedom protiv Dallas Mavericksa, u kojoj je Dirk Nowitzki zaustavljen na samo četiri poena, stigli su do omjera 36-6.

Dodajmo da su Denver Nuggetsi u posljednjih dvanaest minuta utakmice ubacili 45 poena Indiana Pacersima u 129:126 pobjedi, te da su Minnesota Timberwolvesi, bez Damjana Rudeža, slavili protiv Phoenix Sunsa 117:87. Tom su pobjedom prekinuli niz od devet vezanih poraza.