Cedevita na Final Fouru, Cibona se vratila u igru

Košarkaši Cedevite svladali su u Domu sportova Budućnost iz Podgorice 76-71 u derbiju 24. kola regionalne ABA lige, čime su i matematički osigurali plasman na Final Four u Beogradu.

17.3.2014.
20:21

Iako je Cedevita vodila veći dio utakmice, pred kraj je posustala, pa su gosti iz Podgorice sredinom zadnje četvrtine poveli 68-64, a kasnije su imali vodstvo 71-69. Ipak, zagrebačka momčad je serijom 7-0 do kraja utakmice osigurala važne bodove.

Nolan Smith predvodio je Cedevitu s 22 koša i 5 asistencija, dok je Jusuf Nurkić dodao 16 koševa i 9 skokova. Kod gostiju su najefikasniji bili Aleksandar Ćapin s 15 i Nikola Ivanović s 14 koševa.

Košarkaši Cibone pobijedili su u Laktašima domaću Igokeu 67-55 u posljednjoj utakmici 24. kola ABA lige. Važna je to pobjeda ''vukova'' u borbi za plasman na Final Four, koji su već osigurali Crvena zvezda i Cedevita.

Cibona je drugu uzastopnu pobjedu, te osmu u zadnjih 10 utakmica (ukupni omjer 16-8) ostvarila zahvaljujući puno boljoj igri u drugom poluvremenu kojeg je dobila s 15 koševa razlike, nakon zaostatka od 3 koša na poluvremenu.

Jerel Blassingame bio je najbolji pojedinac Cibone sa 17 koševa i 9 asistencija. Dario Šarić dodao je 12 koševa, 13 skokova i 5 asistencija. Domaćine je predvodio iskusni krilni centar Branko Jorović s 25 koševa, ali njegova odlična partija nije pomogla Igokei koja je pretrpjela četvrti uzastopni poraz (ukupno 12-12).

Cibona drži 3. mjesto na ljestvici s jednom pobjedom više od Budućnosti i Partizana, koji ima i utakmicu manje.

ABA liga, 24. kolo: Cedevita – Budućnost 76-71 Igokea – Cibona 55-67

Redoslijed: 1. Crvena zvezda 20-4, 2. Cedevita 18-6, 3. Cibona 16-8, 4. Budućnost 15-9, 5. Partizan 15-8(-1)…