SPEKTAKL U GLAVNOM GRADU: / U utakmici sa 275 poena LeBron promašio, a onda pogodio 'nemoguće'!

7.2.2017.
8:30

Završnicu osnovnog dijela utakmice u potpunosti je obilježio LeBron James koji je kod rezultata 118-117 za domaćine neometan promašio polaganje lijevom rukom (uz napravljene korake) da bi samo koji trenutak kasnije, nakon što su Wizardsi 3,4 sekunde prije kraja realizirali dva slobodna bacanja, pogodio nevjerojatan šut za produžetak. Varkom se James oslobodio obrane, napravio korak unatrag i uz pomoć table ubacio tricu za 120-120.

Utakmicu je James ubrzo i završio nakon isključujuće osobne pogreške i to sa 32 poena, sedam skokova i za njega rekordnih 17 asistencija, a onda je sve u svoje ruke preuzeo Kyrie Irving koji je jedanaest od ukupno svoja 23 poena ubacio u tom dijelu igre. Odličan je bio i Kevin Love s 39 koševa i dvanaest uhvaćenih lopti, dok je kod poraženog Washingtona briljirao Bradley Beal s 41 poenom i osam asistencija.

U susretu protiv Wizardsa LeBron James je postao prvi igrač u povijesti NBA lige čije se ime navodi među dvadeset najboljih svih vremena u rubrikama poeni (osmi), asistencije (13.) i osvojene lopte (20).

Sjajan niz Miamija

'Vrući' su i dalje košarkaši Miami Heata koji su kod Minnesota Timberwolvesa stigli do 115-113 pobjede, svoje jedanaeste uzastopne, no i s takvim nizom nalaze se na tek jedanaestom mjestu Istočne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 22-30. Goran Dragić je 'stavio' 33 uz devet asistencija, a Hassan Whiteside dodao 19 uz 13 skokova za pobjedničku momčad. Kod Minnesote su bolji od ostalih bili Karl-Anthony Towns s 35 (i osam skokova) i Andrew Wiggins s 27 poena.

Vrlo dobri Zubac i Šarić

Aktivnu večer imali su i neki hrvatski košarkaši, među njima i Ivica Zubac. Sve bolji mladi centar Los Angeles Lakersa ponovno je oduševio u minutaži koju je dobio, što prevedeno u brojke znači da je odigrao 17 minuta i ostvario učinak od 10 koševa (5-9), sedam uhvaćenih lopti i četiri blokirana šuta. Lakersi su pritom svladali New York Knickse 121-107.

Dobro je minutažu iskoristio i Dario Šarić, no njegovi Philadelphia 76ersi nisu imali rješenja za nalete Detroit Pistonsa koji su slavili domaću pobjedu 113-96 predvođeni sedmoricom sa dvoznamenkastim brojem poena. Najbolji od njih bio je Andre Drummond sa 16 poena i 17 skokova. Šarić je startao s klupe, odigrao nepunih 28 minuta i postigao 13 koševa (6-14), uz šest skokova i četiri asistencije.

Spomenimo i poraz San Antonio Spursa bez Kawhija Leonarda u FedExForumu od Memphis Grizzliesa predvođenih Marcom Gasolom (15 poena, osam skokova). Bilo je 89-74. Utakmicu su obilježile i četiri blokade 40-godišnjeg Vincea Cartera.

Russell Westbrook ostao je na korak do triple-doublea (27 koševa, 18 skokova, devet asistencija) u porazu Thundera kod Pacersa, a ubilježio ga je Blake Griffin (26 poena, po jedanaest skokova i dodavanja za koš) za sastav LA Clippersa koji je izgubio kod Toronta.