IVICA ZUBAC ODIGRAO UTAKMICA ŽIVOTA: / Učinak hrvatskog košarkaša istaknuo i LeBron James

Lakersi su slavili kod Thundera 138-128

18.1.2019.
8:08

Košarkaši Los Angeles Lakersa slavili su na gostovanju kod Oklahoma City Thundera 138-128 u utakmici u kojoj je minutažu maksimalno iskoristio hrvatski centar Ivica Zubac odigravši partiju života.

Double-double hrvatskog centra

Kyle Kuzma je predvodio sve strijelce na utakmici okončavši susret s 32 poena, ali impuls koji je stigao s klupe, i kojeg je prepoznao i ponajbolji košarkaš današnjice LeBron James, došao je od hrvatskog centra.

Rekord karijere od 26 poena stigao je uz šut 12-14, a u odigranih 28 minuta Zubac je stigao i do dvanaest skokova za svoj treći ovosezonski double-double učinak.

Najbolji kod poražene momčadi bio je Paul George s 27 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Što se ostalih hrvatskih košarkaša u NBA ligi tiče, u noći na petak na parket su izlazila još dvojica. Bojan Bogdanović je postigao devet koševa (3-11, trica 1-7) u domaćem porazu Indiana Pacersa od Philadelphia 76ersa. Završilo je 120-96 za pobjednike kod kojih je blistao Joel Embiid s 22 postignuta koša, trinaest skokova i osam asistencija.

Hezonja bez poena

Washington Wizardsi su bili bolji od New York Knicksa sa 101-100 u dvoboju kojem je domaćin bio Londona, a Mario Hezonja pritom nije napadački pokazao mnogo. Za poraženu je momčad odigrao 19 i pol minuta u kojima je ostao bez ubačaja promašivši sva četiri pokušaja iz igre. Uhvatio je šest lopti ispod obruča i jednom asistirao.

Dragan Bender nije sudjelovao u porazu Phoenix Sunsa na gostovanju u Torontu kod Raptorsa. Serge Ibaka je zabio 22 za pobjednike, Devin Booker 30 uz osam asistencija.

NBA liga, rezultati:

Washington Wizards - New York Knicks 101-100 Charlotte Hornets - Sacramento Kings 114-95 Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 96-120 Toronto Raptors - Phoenix Suns 111-109 Denver Nuggets - Chicago Bulls 135-105 Oklahoma City Thunder - LA Lakers 128-138