IVICA ZUBAC BRILJIRAO PROTIV AKTUALNIH PRVAKA: / Za samo 17 minuta na parketu napravio šou; zapalile se društvene mreže

Zahuhtava se prva runda playoffa u NBA ligi

19.4.2019.
7:45

Philadelphia, San Antonio i Golden State poveli su u svojim playoff serijama s 2-1, nakon što su svladali svoje protivnike u noći s četvrtka na petak po hrvatskom vremenu. Jedini hrvatski košarkaš koji je igrao bio je 22-godišnji sjajni hrvatski košarkaš Ivica Zubac. On je svoj posao obavio sjajno. U potpunosti se istaknuo u porazu Clippersa 132-105 od aktualnih NBA prvaka, branitelja naslova Warriorsa, za ono minuta što je proveo na parketu...

BABO PRUŽIO ODLIČNU PREDSTAVU I POSTAO - TRAGIČAR! /

Hrvat naljutio dio navijača Pacersa; 'Ništa od pobjeda kad ti on odlučuje'

Rođeni Mostarac je na parketu "svoje" dvorane Staples Centra proveo 17:14 minuta. Započeo je susret u petorci i zabio 18 poena uz 16 skokova, devet ofenzivnih i 6 defenzivnih. Iz igre je gađao 8-12, slobodna bacanja 2-3, uz jednu izgubljenu i osvojenu loptu, te jednu blokadu. Fantastičan učinak za tako malo minuta na parketu. Zubac je ove sezone na 8.2 poena, 6.1 skok i 1.1 asistenciju po susretu.

U ovoj utakmici bio je jedini starter u momčadi Clippersa koji je išao iznad deset poena. Danilo Gallinari je ostao na devet, Patrick Beverly na 6, isto kao i Landry Shamet. Što se tiče prvaka, u njihovim redovima briljirao je Kevin Durant sa 38 poena uz 7 asistencija i 4 skoka. Stephen Curry ubacio je 21 poen za 20 minuta na parketu, uz trice 4-6. Iguodala se nadovezoa sa 15 poena uz 2 skoka i 3 dodavanja.

Na društvenim mrežama fanovi se dive brojkama Ivice Zupca u ovoj utakmici. Spominje se kako je u posljednjoj četvrtini imao 17 poena uz 14 skokova sam.

Jedan je košarkaški ljubitelj objavio zanimljiv post...

Osvanuo je i zanimljiv podatak. Naime, 14 skokova Zupca u posljednjoj četvrtini najviše je u jednoj četvrtini u play off seriji još tamo od doigravanja iz sezone 2002./2003.

U Zapadnoj konferenciji sa 2-1 vodi i San Antonio nakon što je u prvoj utakmici pred svojim navijačima svladao Denver sa 118-108 uz čak 36 koševa razigravača Derricka Whitea.

Prednost domaćeg terena vratila je Philadelphia pobijedivši na gostovanju Brooklyn sa 131-115, uz 31 koš Bena Simmonsa te 29 poena Tobiasa Harrisa.

NBA doigravanje - 1. krugIstočna divizija Brooklyn - Philadelphia 115-131 (Philadelphia u seriji ne četiri pobjede vodi sa 2-1)

Zapadna divizija San Antonio - Denver 118-108 (San Antonio u seriji na četiri pobjede vodi sa 2-1)

LA Clippers - Golden State 105-132 (I. Zubac 17:14 min, 18 k, šut 8/12, 15 s, 1 ol, 1 bl) (Golden State u seriji na četiri pobjede vodi sa 2-1)