HRVATI BRILJIRALI U NBA LIGI: / Babo napunio Cavse, Hezonju zapamtili prvaci, a Šarića Oklahoma

Bojan Bogdanović sa 23 koša bio drugi strijelac u pobjedi Indiana Pacersa

9.1.2019.
9:45

Mario Hezonja je bio najučinkovitiji igrač svojih New York Knicksa u porazu od Golden State Warriorsa sinoć, Bojan Bogdanović je sa 23 koša bio drugi strijelac u pobjedi Indiana Pacersa, a Dario Šarić je upisao solidan učinak sa 15 poena u pobjedi svojih Minnesota Timberwolvesa.

Klay Thompson zabio 43, Kevin Durant 24, a Stephen Curry 14

HEZONJA UŠAO S KLUPE I ODLETIO PREMA DOBROJ PARTIJI: No, nije baš jasno ponašanje trenera Lakersa prema Zubcu

HEZONJA UŠAO S KLUPE I ODLETIO PREMA DOBROJ PARTIJI: /

No, nije baš jasno ponašanje trenera Lakersa prema Zubcu

New York Knicks su u gostima poraženi od Golden State Warriorsa sa 95-122. Mario Hezonja je odigrao odličnu utakmicu, bio je najbolji igrač Knicksa sa 19 koševa (šut iz igre 7/12, trice 1/3), šest skokova i tri ukradene lopte.

Najbolji strijelac utakmice bio je Klay Thompson koji je zabio 43 koša, od čega sedam trica. Kevin Durant je dodao 24 poena, a Stephen Curry 14 uz isto toliko asistencija.

Šarić igrao 26 minuta i upisao 15 koševa i sedam skokova

Minnesota Timberwolves su u gostima sa 119-117 pobijedili Oklahoma City Thunder, a pobjedu im je osigurao Andrew Wiggins sa 40 koševa. Dario Šarić je odigrao 26 minuta i u tom je vremenu upisao 15 koševa (šut iz igre 5/12, trice 2/6) i sedam skokova, dvije asistencije te jednu ukradenu loptu.

Ryan Saunders debitirao na klupi Wolvesa

To je bila prva utakmica Minnesote pod palicom novog trenera Ryana Saundersa koji je zamijenio smijenjenog Toma Thibodeaua.

Igrači Minnesote su izgubili loptu 15.5 sekundi prije kraja što je pružilo priliku Thunderu za izjednačenje ili pobjedu, no Russell Westbrook je promašio tricu. Westbrook je utakmicu završio sa 25 poena, a najbolji u redovima Oklahome bio je Paul George sa 27 ubačaja.

Bogdanović imao šut 9/16, trice 2/6

U okršaju Indiana Pacersa i domaćih Cleveland Cavaliersa slavili su Pacersi sa 123-115, a do pobjede ih je predvodio Thaddeus Young sa 26 ubačaja. Bojan Bogdanović je također bio jako dobar, on je utakmicu završio sa 23 poena(šut iz igre 9/16, trice 2/6) pridodavši tome četiri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Ubacio je bio Babi 7 poena u uvodnih 2 minute i nagovjestio dobru noć.

Žižić odigrao 13 minuta i zabio 6 poena

Kod Clevelanda, kojem je ovo deseti uzastopni poraz, najbolji je bio Jordan Clarkson sa 26 poena. Ante Žižić je odigrao 13 minuta za Cavalierse, upisavši pritom šest koševa (šut iz igre 0/1) i isto toliko skokova.

Phoenix Suns su sa 115-111 bili bolji od Sacramento Kingsa, a Kelly Oubre Jr. je za pobjedu nad gostujućom momčadu ubacio 26 koševa. On je doveo Phoenix u vodstvo sa dva slobodna bacanja 43.5 sekunde prije kraja, a onda je dodao zakucavanje za pobjedu 32 sekundi kasnije.

Phoenix je na poluvremenu zaostajao 19 koševa, no u trećoj četvrtini je nadigrao Kingse sa 33-14. Dragan Bender nije ulazio u igru za Sunse.

Rezultati:

Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 115-123 (Ante Žižić je odigrao 13 minuta za Cleveland, zabio je šest koševa i upisao šest skokova; Bojan Bogdanović je odigrao 32 minute za Cleveland, zabio je 23 koša i upisao je četiri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu) Philadelphia 76ers - Washington Wizards 132-115 Miami Heat - Denver Nuggets 99-103 Toronto Raptors - Atlanta Hawks 104-101 Oklahoma City Thunder - Minnesota Timberwolves 117-119 (Dario Šarić je oduigrao 26 minuta za Minnesotu, zabio je 15 koševa i upisao je sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu) Phoenix Suns - Sacramento Kings 115-111 (Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix) Golden State Warriors - New York Knicks 122-95 (Mario Hezonja je odigrao 25 minuta za New York, zabio je 19 koševa i upisao šest skokova i tri ukradene lopte) LA Clippers - Charlotte Hornets 128-109